آرایشگاه ارکیده با مدیریت ملینا

مـــــــــد و زیـبـایــــــی

آیا استفاده از رنگ مو باعث ریزش مو می‌ شود ؟

 

دکتر محمود الماسی، متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه استفاده از رنگ مو در صورتی باعث ریزش مو می‌شود که فرد حساسیت نسبت به آن داشته باشد،‌گفت:

برخلاف تصور عموم استفاده از رنگ مو آسیبی به ریشه موها نزده است و در واقع روی ریشه مو اثری ندارد.

چنانچه پوست سر فرد به رنگ مویی که استفاده می‌کند حساسیت نشان دهد عوارضی نظیر اگزما، خارش، تاول و پوسته شدن پوسته سر را در او ایجاد می‌کند.

وی  افزود:

در حالت کلی استفاده از رنگ مو بر روی ریشه‌ مو اثری نداشته و سبب ریزش مونمی‌شود اما دکلره کردن به جداره مو آسیب رسانده و باعث ایجاد موخوره در موها می‌شود.

این متخصص پوست با تاکید بر اینکه بهتر است بسته به نوع رنگ و جنس مو رنگ موی دلخواه را از مراکز معتبر بویژه داروخانه‌ها تهیه کرده، خاطرنشان ساخت: استفاده از انواع رنگ‌مو در صورتیکه نوع استاندارد آن مورد مصرف قرار گیرد برای موها مشکلی ایجاد نکرده و آسیب‌زننده نیست.


نوشته شده در Tue 4 Feb 2014ساعت 3:18 AM توسط ملینا|

آموزش بستن مدل مو بصورت تصویری


 
در این مجموعه آموزش کامل بستن مدل مو در تصاویر زیر را بانوان عزیز آموزش خواهید دید
 
آموزش بستن مدل مو بصورت تصویری
 
آموزش بستن مدل مو بصورت تصویری
 
آموزش بستن مدل مو بصورت تصویری
 
آموزش بستن مدل مو بصورت تصویری
 
آموزش بستن مدل مو بصورت تصویری
 
آموزش بستن مدل مو بصورت تصویری
نوشته شده در Tue 4 Feb 2014ساعت 3:17 AM توسط ملینا|

روش های درمان موخوره در موهای بلند !


دکتر همایون مژدهی‌آذر، متخصص پوست و مو، دلایل پیدایش موخوره را توضیح داده و روش‌هایی را نیز برای پیشگیری از آن توصیه کرده‌است.
 
تکناز : چند شاخه شدن نوک موها، یکی از معضلاتی است که خیلی از افراد با آن روبه‌رو می‌شوند و معمولا به معنی آن است که باید موها را کوتاه‌تر کرد. بخصوص کسانی که موهای بلندی دارند، این مورد را بیشتر از دیگران تجربه می‌کنند و اکثرا از این‌که مجبورند به خاطر موخوره موهای‌شان را کوتاه کنند، کلافه و ناراضی هستند.

موها از دو قسمت تشکیل می‌شود، ریشه و ساقه. قسمت ریشه مو، آن بخشی است که تمام ساختمان‌های مو از آن ایجاد می‌شود و حدود یک میلی‌متر زیر پوست قرار دارد و ساقه مو قسمتی است که ما می‌بینیم و به چشم می‌آید. قسمت زنده مو، ریشه است که زیر پوست قرار دارد و اگر آسیبی به آن وارد آید، دیگر مویی تولید نمی‌شود یا اگر هم تولید شود، یک موی مشکل‌دار و بیمار است؛ اما ساقه، در واقع قسمت مرده موهاست و در آن سلول زنده‌ای وجود ندارد. بنابراین اگر این قسمت آسیب ببیند، در صورتی که مشکل به ریشه نرسد، معمولا ریشه دوباره موی سالم را ایجاد می‌کند و مشکل خاصی پیش نمی‌آید.

موخوره، یکی از آسیب‌هایی است که به قسمت ساقه، یعنی قسمت مرده مو وارد می‌شود. یک تخته چوب را در نظر بگیرید که اگر حرارت ببیند، ممکن است بسوزد؛ اگر در آب بیفتد، ممکن است ورم کند و تکه تکه بشود و اگر ضربه بخورد، ممکن است بشکند. همین مسأله در مورد ساقه مو هم صادق است. آسیب‌های فیزیکی می‌تواند در ساقه مو تغییر ایجاد کند. این تغییرات فیزیکی می‌توانند خود را به شکل‌های مختلفی نشان دهند؛ از جمله شکننده شدن مو به صورت تغییر شکل موها از حالت صاف و کشیده و براق به مویی پیچ خورده و ناصاف و دندانه دندانه.

بعضی وقت‌ها آسیب، خود را به صورت شکستگی عرضی در مو نشان می‌دهد که مو کاملا از وسط شکستگی طولی پیدا می‌کند ولی گاهی شکستگی در امتداد ساقه است که اگر به نوک مو برسد، می‌تواند منجر به دو یا چند شاخه شدن مو بشود که از آن با عنوان موخوره نام برده می‌شود.

آسیب‌های فیزیکی که باعث ایجاد موخوره می‌شوند، عبارتند از: حرارت ناشی از سشوار، اتوی مو و حتی آفتاب به صورت مستقیم و شدید، بستن بیگودی، آسیب‌های شیمیایی ناشی از مواد دکلره و موادی که برای رنگبری از آنها استفاده می‌شود، استفاده مکرر از انواع و اقسام رنگ‌های شیمیایی یا فرآورده‌هایی مثل ژل‌ها و مواد دیگری که به هر عنوانی برای موها استفاده می‌شود و شانه کردن‌های غیرصحیح به طوری که دندانه‌های شانه آسیب کششی روی مو وارد کند.

بدن هم موخوره دارد

موخوره عمدتا در موهای سر دیده می‌شود ولی در ابروها و نواحی دیگر بدن هم ممکن است آن را مشاهده کنیم. رنگ کردن ابروها از عواملی است که می‌تواند در این ناحیه ایجاد موخوره کند. سایش دو قسمت پوست روی یکدیگر، مثل بازو به پوست تنه یا سایش پوست با پارچه و لباس و همچنین خشک کردن خشن بدن با حوله بعد از استحمام نیز ممکن است باعث بروز این عارضه شود. حرارت و نور آفتاب هم می‌تواند شکنندگی و دو شاخه شدن موها را ایجاد کند. در جایی مثل شمال کشور، اگر یک مرد مدت زیادی زیر آفتاب باشد، ممکن است موهای بدنش دچار چنین وضعی بشود. در بعضی موارد سوء‌تغذیه هم این حالت را ایجاد می‌کند که این مورد اخیر چندان شایع نیست.موخوره در هر سنی ممکن است در موها ایجاد شود و بنا بر آسیبی که به ساقه مو وارد می‌آید، حتی در سنین کودکی هم امکان پیدایش موخوره وجود دارد.

وقت نداری، کوتاهش کن

امکان بروز موخوره در موهای بلند بیشتر است و از آنجا که رسیدگی به این نوع موها، مشکل‌تر و وقتگیر است، توصیه می‌شود کسانی که زمان کافی برای رسیدگی به آن را ندارند، موهای‌شان را کوتاه نگه دارند. شانه کردن موی بلند، سخت‌تر از موی کوتاه است و خیلی از افراد آن‌طور که باید، برای شانه کردن وقت نمی‌گذارند. در نتیجه عجله می‌کنند، به مو فشار می‌آورند و برای صاف کردن موهای‌شان نیز از روش‌هایی بهره می‌گیرند که چندان توصیه نمی‌شود، مثل اتو کردن مو و استفاده از مواد صاف‌کننده.

علاوه بر آن، خشک کردن موهای بلند بعد از استحمام نیز سخت‌تر است یا باید بگذارند خودش خشک بشود که معمولا زمان زیادی طول می‌کشد یا باید با بستن یک حوله به روی سر و باقی گذاشتن‌اش به مدت نیم تا یک ساعت آب موها را بکشند یا از سشوار استفاده کنند که در این روش بهتر است سشوار با فاصله 30 تا 40 سانتی‌متری از سر نگه داشته شده و به صورت یکنواخت و آرام بالای مو حرکت داده شود. سشوار کشیدن‌های نزدیک، داغ و باعجله می‌تواند باعث ایجاد آسیب و موخوره شود. طرز بستن موها هم خیلی اهمیت دارد. موهایی که خیلی سفت بسته می‌شود و کشش زیادی به ساقه مو وارد می‌آید، در معرض دو یا چند شاخه شدن ساقه قرار می‌گیرد. بعلاوه بیماری‌هایی هم هستند که در آنها موها شکننده می‌شود و ممکن است با ضربات خیلی ملایم‌تر و آسیب‌های کمتری به صورت موخوره خود را نشان بدهد، مثل سوءتغذیه‌های مختلف که بخصوص در افراد شدیدا بیمار یا در کودکانی که دچار مشکلات تغذیه هستند، مشاهده می‌شود که البته خیلی شایع نیست.

تا نرم‌کننده هست، سرکه چرا؟

سرکه یک اسید و پاک‌کننده نسبتا خوب برای موهای چرب، موهایی که شوره دارد و حتی برای پاک کردن کف سر از پوسته‌هاست،‌ ولی با وجود نرم‌کننده‌های مختلف و خوبی که در بازار وجود دارد، امروزه کمتر از روش‌های سنتی استفاده می‌شود بخصوص که هیچکدام کارآیی این نرم‌کننده‌های استاندارد را ندارد و روش‌های استانداردی هم نیستند، چراکه مثلا افراد نمی‌دانند سرکه را با چه غلظتی باید استفاده کنند چون سرکه‌های مختلفی وجود دارد و هر سرکه هم غلظتش با دیگری متفاوت است، بنابراین احتمال خطا کردن و بروز عوارض در این روش‌ها بیشتر است.

اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که مویی که دو شاخه می‌شود، دیگر به حالت اول خود برنمی‌گردد. در واقع کار نرم‌کننده‌ها این است که دو طرف این دوشاخه شدگی را به هم می‌چسبانند و سطح مو را که ناهموار و تکه‌تکه کنده شده، صاف و هموار می‌سازند و به شکل موقت کمک می‌کنند به این که فرد موهای براق، قابل شست‌وشو و قابل شانه شدن قبلی‌اش را پیدا کند؛ وگرنه واقعیت این است که باید صبر کرد تا موی سالم از ریشه رشد کند و جایگزین شود. مکانیزم نرم‌کننده‌ها این است که فرورفتگی‌های روی موها را پر می‌کرده و کمک می‌کنند تا موها راحت‌تر روی هم بلغزند و برق و قابلیت انعکاس نوری که قبلا داشتند و اکنون بر اثر بدشکل شدن این حالت را از دست داده‌اند، دوباره بازیابند. در نهایت این‌که با استفاده از نرم‌کننده نسبتا خوب به چنین نتیجه‌ای می‌رسیم اما روش‌های سنتی مثل استفاده از سرکه حداقل در این مورد به این خوبی جواب نمی‌دهد.

برای درمان موخوره از داروی خوراکی و قرص و کپسول استفاده نمی‌شود و اساس کار روی استفاده از نرم‌کننده‌هاست. چرا که به هر حال این حالت، یک تغییر فیزیکی است و با ریشه مو کاری ندارد اما اگر ریشه مو آسیب دیده باشد، اکثرا به صورت ریزش مو ظاهر می‌شود و باید برای درمان آن اقدام کرد.

یک دفعه تغییر رنگ ندهید

با وجود تمام مضراتی که برای مواد شیمیایی و وسایلی که برای صاف کردن مو از آنها استفاده می‌شود، گفته شد، باز هم افراد به سراغ این موارد می‌روند. به همین دلیل بهتر است حداقل از راهکارهایی استفاده شود که کمتر به مو آسیب برسد. مثلا بهتر است بین دفعات رنگ کردن مو، فاصله‌های چند ماهه بگذارید یا از تغییر رنگ‌های خیلی شدید پرهیز کنید.

از رنگ‌ها و تکنیک‌های استاندارد و صحیح استفاده کنید و برای این کار از افراد خبره که در زمینه رنگ کردن متبحر هستند، کمک بگیرید. از اتوی مو تا جایی که ممکن است استفاده نکنید و برای شانه کردن موها از شانه‌های دندانه درشت بهره بگیرید. برای نوک موهای درهم رفته خود از نرم‌کننده‌هایی استفاده کنید که مخصوص داخل حمام، بعد از استحمام یا بین دفعات حمام رفتن هستند. سعی کنید این نرم‌کننده‌ها مناسب باشند و خیلی چرب و سنگین نباشند تا زمانی که لازم است و می‌خواهید، بتوانید براحتی آنها را بشویید. سشوار را روی درجه ملایم بگذارید و آن را خیلی نزدیک به موهای سر نگیرید. اگر به مو آسیب شدید وارد شده، تا موی سالم جایگزین آن نشده ‌است، از وارد کردن آسیب بیشتر پرهیز کنید و از روش‌هایی که تحریک‌کننده هستند، بهره نگیرید.
نوشته شده در Tue 4 Feb 2014ساعت 3:12 AM توسط ملینا|

مدل موی سال 91!(تصویری)

مدل موی سال 91!(تصویری)
با چند مدل زیبا ازمو های باز و جمع سال 91 آشنا شوید...
:با چند مدل جدید مو در سال 91 آشنا شوید
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نوشته شده در Wed 30 May 2012ساعت 2:30 PM توسط ملینا|با آخرین متدهای زیبائی آشنا شوید

 

از آنجا که زیبا تر شدن در دنیای امروز به صورت یک هنر نمود پیدا کرده لذا سعی داریم شما را با آخرین متدهای زیبایی آشنا کنیم….

۱- خداحافظی با مدل موهای سفت و محکم

نگاهی به دختران امروزی بیندازید؛ ”کامرون دیاز، کیت‌ماس، درو باریمور“ هری جاش آرایشگر ستارگان مشهور هالیوود می‌گوید: ”این ستارگان همیشه موهایشان را آزاد، مواج و بی‌نظم درست می‌کنند و حتی اگر به یک مراسم بروند هرگز به سراغ اسپری‌های مو (تافت) نمی‌روند“.

به‌عبارت دیگر، عادت‌های قدیمی تغییر کرده‌اند. موهای نرم‌تر ورها، در حال حاضر جذاب در زمان کوتاه ،مقداری ژل یا کرم مو (اگر موهایتان ضخیم است) را به موهای تازه شسته شده خود بزنید و بگذارید در مجاورت هوا خشک شود. در موقع خشک شدن آن را برس نکشید یا با دست لمس نکنید در این صورت در آن چین و شکن به‌وجود می‌آید. اگر احساس می‌کنید موهایتان حالت خاصی نگرفته قسمت کوچکی از انتهای آن را دور اتوهای مجعد کننده بپیچید و چند ثانیه نگه دارید.

۲- لب‌هایتان را زیاد آرایش نکنید

هر روزه علاقه به داشتن لب‌های جذاب‌تر افزایش می‌یابد و دیگر لب‌های متورم شده با آمپول یا گریم‌های خاص قدیمی شده است. پس برای جذاب‌تر شدن چه باید کرد؟

از کشیدن خط لب تیره دوری کنید. این کار فقط برآمدگی لب شما را محصور می‌کند.

به‌جای آن، یک براق کننده مناسب انتخاب کنید (برای مثال از محصولات لوراک LORAC) استفاده کنید که محتوی موادی است که جریان خون را به سمت قسمت استفاده شده زیادتر می‌کند و رنگ قرمز جالبی به آنها می‌دهد) و یا یک رژ لب کرمی که حالت طبیعی لب شما را به نوعی کپی کرده و زیباتر نشان می‌هد نهایتاً اگر به دنبال یک جایگزین کاملاً طبیعی هستید یک کپسول ویتامین E را باز کنید و محتویاتش را روی دهان خود قبل از خواب بمالید تا صبح لب‌های شما به طرز جالبی برآمده و متورم به‌نظر برسند.

۳- ناخن‌های کوتاه‌تر و گردتر را امتحان کنید!

بسیاری از ما عاشق ظاهر زیبای یک مانیکور ظریف (آرایش ناخن) با ناخن‌های بلند و باریک هستیم اما اجازه دهید یک بار دیگر با آنها روبه‌رو شویم؛ این نوع ناخن‌ها حوصله و پول زیادی می‌طلبد تا بتوان آن را سالم نگه داشت.

جولی سرکینیا صاحب یک فروشگاه لوازم آرایشی که افرادی مثل مندی مور (بازیگر هالیوودی) بیانسه (خواننده مشهور سیاه‌پوست) و جادا پنیک اسمیت (بازیگر هالیوودی و همسر ویل اسمیت) مشتریان ثابت او هستند، پیشنهاد می‌کند که به‌عنوان یک جایگزین زیبا و کم دردسرتر برای ناخن‌ها به سراغ ناخن‌های کوتاه و گرد و تیره بروید؛ برای این کار ناخن‌های خود را سوهان بزنید تا جائی که نوک انگشتان شما در یک خط باشند (تذکر: اگر شما ناخن‌های بلندی داردی یک مقدار از بلندی آنها را حفظ کنید) و گوشه آن را گرد کنید.

در صورتی که زمینه پوست شما از نظر رنگ‌بندی به رنگ سرد است از رنگ‌های سرخابی یا گوجه‌ای رنگ استفاده کنید و اگر زمینه پوست شما گرم است از رنگ زرد مایل به قرمز استفاده کنید.

۴- بگذارید ریشه موهایتان کمی معلوم شود

در معرض دید گذاشتن مقدار کمی از ریشه مو (حدوداً ? سانتیمتر) نه تنها قابل قبول است بلکه این روزها حسادت برانگیز هم شده است. یک آرایشگر معروف اضافه می‌کند: ”این قانون به‌طور تنگاتنگی با قانون یک در ارتباط است و این نکته، نه چندان قابل توجه اما بسیار تأثیرگذار است. باید موهایتان چنان به‌نظر برسد که شما وقت خیلی زیادی برایشان نمی‌گذارید حتی اگر واقعاً این کار را انجام می‌دهید“.

این آرایشگر به مشتریان خود توصیه می‌کند از رنگ موهای ”های‌لایت“ استفاده کنند که دو سه ماه دوام داشته باشند تا این که هر ? هفته یک بار موهایشان را رنگ کنند. شما بعد از تأثیر کوتاه این حرکت، هرچند هنوز کامل نباشد، موهایتان مانند موهای یک بچه به‌نظر می‌رسد که به‌طور طبیعی در برخی نقاط روشن‌تر از بقیه قسمت‌ها هستند.

۵- پوست‌هائی به رنگ شکلات

یک درخشندیگ جذاب و خواستنی بر روی صورت و بدن شما احتمالاً چیزی نیست به جزء یک کار تابستانی مخصوص! این یک عامل زیبائی ویژه است که حدود یک سال انتظارش را می‌کشیم و البته دلیل منطقی هم دارد یک لایه رنگ زیبا روی پوست باعث می‌شود شما به شدت جذاب‌تر به‌نظر برسید و اجازه می‌دهد که آرایش کمتری انجام دهید.

فروشندگان و تولیدکنندگان می‌خواهند مواد برنزه کننده خود را به‌عنوان یک محصول همیشگی و نه مختص یک فصل خاص به معرض فروش بگذارند. در حال حاضر حتی امکان این وجود دارد که یک سالن مخصوص آفتاب گرفتن خود در خانه داشته باشید.

نوشته شده در Wed 30 May 2012ساعت 2:28 PM توسط ملینا|آیا پیرتر از سن واقعی تان به نظر می رسید؟

آیا وقتی در آینه نگاه می کنید با خودتان فکر می کنید، چقدر عالی هستم؟" و یا بر عکس به آینه نگاه می کنید و با خودتان فکر می کنید ، "من کی اینقدر پیر شدم؟"


اگر جزء دسته دوم هستید ، به یخچال ، آشپزخانه ، کابینت و میز شام خود نگاهی بیندازید و مجرم را در آنجا جستجو کنید. مسلما" همه ما یک روز پیر می شویم اما یک رژیم غذایی نادرست باعث می شود روند پیر شدن ما خیلی سریعتر شود و ما پیرتر از سن واقعی مان به نظر برسیم.


نویسنده کتاب مشهور "فقط به من بگو چه چیزی بخورم؟" می گوید: شواهد بسیار زیادی وجود دارد که به ما نشان می دهد ، خوردن غذاهای بی کیفیت و نامناسب بدن را در یک حالت فساد پذیر و التهابی قرار می دهد.


"غذاهای بی کیفیت و نا مناسب مثل چربیهای اشباع نشده باعث التهاب می شوند و پیر شدن در اصل یک نوع التهاب مزمن است. آیا ممکن است خوردن مواد غذایی بی کیفیت و نا مناسب باعث شود شما پیرتر به نظر برسید ؟بله مسلما".


برای مثال ، مصرف مقدار زیادی شکر و کربوهیدرات در رژیم روزانه ممکن است موجب بروز عوارض و ضایعاتی شود که آن را پیری می نامند. مصرف بیش از حد این مواد باعث بروز بیماریهایی مثل دیابت و ناراحتی قلبی می شود و علاوه بر آن به کلاژنها و همینطور سلولهای پوست شما صدمه می زند.


غذاهایی که باید کمتر مصرف کنید


اگر می خواهید تا آنجایی که امکان دارد جوان بمانید از مصرف مواد غذایی زیر خود داری کنید:


۱ چیپس و سیب زمینی سرخ شده: در واقع هرچیزی که در مقدار زیادی روغن سرخ شده باشد سرشار از چربی اشباع نشده است که باعث تشدید التهاب در تمام بدن شما می شود. انجمن بیماریهای قلب آمریکا می گوید ،در رژیم غذایی روزانه شما، چربیهای اشباع شده باید کمتر از یک درصد باشد.


۲ دونات ها و شیرینی های خیلی شیرین: این مواد شامل چند ماده مضر هستند . اغلب آنها شامل مقدار زیادی چربی اشباع نشده و مقادیر زیادی شکر هستند که هردوی آنها باعث التهاب می شوند.

۳ سوسیس ، پپرونی و هرنوع گوشت فرآوری شده : خیلی متاسفیم که باید بگوییم گوشتهای به کار رفته در پیتزاها و ساندویچهای مورد علاقه شما ، اصلا" برایتان مفید نیستند. آنها سرشار ازچربهای اشباع نشده هستند و علاوه بر این دارای نیترات نیز هستند که هر دوی آنها فرایند التهاب را تشدید می کند.


۴ گوشتهای دارای چربی : حتما" ازگوشتهایی استفاده کنید که میزان چربی آنها حداقل است زیرا چربیهای اشباع نشده گوشتهای چربی دار باعث بروز التهاب می شود اصلا" برای عروق خونی شما مفید نیستند.

نوشته شده در Wed 30 May 2012ساعت 2:27 PM توسط ملینا|

عوامل موثر برای حجم موها !
سئوالی كه معمولا" مطرح می‌گردد اینست كه چرا برای برخی خانمها حجیم ماندن موهایشان حائز اهمیت می‌باشد و چرا برخی افراد موهای نرم و....
 
 
-  فاكتورهای موثر بر حجم موها : سئوالی كه معمولا" مطرح می‌گردد اینست كه چرا برای برخی خانمها حجیم ماندن موهایشان حائز اهمیت می‌باشد و چرا برخی افراد موهای نرم  ، لخت ، غیر جذاب و  چسبیده به سر دارند و در عوض برخی همیشه موهای پر ، با حالت ارتجاعی و زیبا دارند؟

 این مهم به موارد زیر بستگی دارد :
• قطر و سایز موها :  هر یك از تارهای مو چه قطر و سایزی دارند.
• دانسیته موها : یعنی چه مقدار مو بر روی سر قرار دارد.
• نرمی موها : یعنی تا چه حد مو قادر است از سطح سر فاصله بگیرد و این فاصله را حفظ كند .
• مواج بودن موها : یعنی تا چه حد مو ،  موج  و فر طبیعی دارد.
• اصطكاك موها : هریك از تارهای موی سر تا چه حد سر و لیز است .
• چسبندگی موها : تا چه حد موهای سر به یكدیگر می‌چسبند .

الف- قطر موها : 
قطر موی انسان از 40 تا 120 میكرون متفاوت است . ساختار و بافت مو  معمولا در گروههای زیر تقسیم بندی می‌شوند : 
 موی نازك : كمتر از 60 میكرون
موی  متوسط : 60 تا 80 میكرون
موی ضخیم : بزرگتر از 80 میكرون
متاسفانه قابلیت بسیار كمی برای افزایش دائمی  قطر مو  وجود دارد . اما می‌توان با سالم نگاه داشتن ساقه مو تا حد امكان  افزایش قطر مو را به بیشترین حد ممكن رساند . بعبارتی  همواره بایستی  از یك رژیم غذایی خوب و متوازن استفاده نمود زیرا هر گونه فقر مواد غذایی سبب كاهش قطر مو می‌شود .
 
توصیه متخصصان اینست كه :
محصولات استایلینگ شبیه موس و یا ژل با تشكیل فیلم پلیمری در اطراف  مو‌ها می‌توانند قطر موها را تا دو برابر افزایش دهند .

ب- دانسیته :دانسیته مو یعنی تعداد موهای موجود در یك سانتی متر مربع از پوست سر . بطور متو سط اغلب افراد بالغ بین 10000 تا 150000 مو بر روی سرشان دارند به عبارتی دیگر 175 تا 300 مو در هر سانتی متر مربع وجود دارد . این تعداد ، گستره  وسیعی است كه متغیر‌های زیادی  از جمله سن و ژنتیك افراد در آنها نقش دارند به همین دلیل حتی برخی افراد تا دو برابر بیشتر از مقدار ذكر شده ، موی سر دارند .

چرا دانسیته مو مهم است :1- اگر شما دانسیته موی بزرگتری داشته باشید، شما موی بیشتری داریدو طبعا دم اسب  ضخیم تری هم خواهید داشت.

2- زمانی كه موها به یكدیگر نزدیكترند آنها به یكدیگر كمك می‌كنند تا راست و مستقیم بایستند .
 
در واقع دانسیته موی سر عملا در دوران كودكی بیشترین مقدار را داراست
و با گذشت زمان و پیر شدن افراد كاهش می‌یابد.  بیشترین دانسیته  مو در سنین 16 سالگی  است  و سپس تا سن 50 سالگی كاهش می‌یابد تا زمانیكه این كاهش شدیدتر خواهد داشت .
 
ساده ترین كاری كه می‌توان برای نگهداری دانسیته موها انجام داد، سالم نگه داشتن مو  و پوست سر است .
بایستی  از كشیدن و شانه كردن شدید موها  و بستن محكم آنها به شكل دم اسبی خودداری نمود .
برای سالم ماندن پوست سر نیز در صورت نیاز از شامپو‌های ضد شوره استفاده شود تا  خارش و كشیدگی پوست سر كمتر حس گردد همچنین  ریزش موی شدید كه آلوپسیا  نامیده می‌شود ممكن است توسط درماتولوژیست معالجه گردد.

همچنین در هنگام  انتخاب یك محصول برای موهای نازك بهتر است از موس استفاده شود زیرا آنها سبك وزن بوده و براحتی بر روی مو پخش شده و تا ریشه مو می‌رسند و حدالامكان از محصولات مومی و سنگین، مانند برخی كرمها و ... خودداری شود زیرا ممكن است باعث چسبیدن  مو‌های نازك شوند و ظاهرا"  حجم موها كمتر بنظر برسند .

ج- سختی و سفتی مو :
معنای اصطلاح سفتی به بیان دیگر به قابلیت و توانایی صاف و سفت ایستادن مو بر روی سر بر می‌گردد . متاسفانه سفتی فاكتوری است كهمستقیما" با ضخامت مو مرتبط است . هر چقدر مویی نازكتر باشد سفتی آن كمتر است .

افزایش سفتی مو بوسیله محصولات استایلینگ، بواسطه پلیمرهای نگهدارنده آن است . این پلیمرها قادرند موقتا سفتی موها را با اتصالاتی كه بطور جمعی با موها  ایجاد می‌كنند  افزایش دهند . زمانی كه موها با همدیگركار می‌كنند سفتی و بلند شدن آنها طبیعی تر است . همچنین یك برش صحیح و كامل توسط آرایشگر در به حداكثر رساندن سفتی موها بسیار مهم است ، بافت و لایه‌های مو این امكان را فراهم  می‌سازند كه موها با یكدیگر كار كنند و سفتی و بلند شدن بیشتری داشته باشند . 
برای بدست آوردن انسجام بیشتر، بایستی از مومهای استایلینگ استفاده شود .

د- انحنا : 
این یكی از مثالهای زیبا است موهای مواج و یا انحنا دار نسبت به موهای مستقیم فضای بیشتری را بخود اختصاص می‌دهند . 
با استفاده از یك استایلر مانند موس و یا ژل می‌توان به موها انحنا داد . حرارت نیز ، پلیمر‌های استایلینگ را ذوب كرده و آنها جریان می‌یابند، بنابراین تماس مو به مو افزایش یافته و یك نگهداری  طولانی تر و بهتر ایجاد می‌شود . همچنینافزایش موج و انحنا طبیعی موها ، یك راه آسان برای ایجاد حجم طولانی مدت موها خواهد بود .
 
علاوه بر آن با استفاده از یك برس گرد و ترجیحا هم شكل موها بطوریكه برس در انگشتان  فرو رود به بلند شدن ریشه موها كمك می‌كند، از این جهت می‌توان از فلز گرد داغ  مانند بابیلیس برای افزایش حجم انتهای موها استفاده كرد .

ه- اصطكاك :
اصطكاك و یا عدم یكنواختی تار مو ، بر حجم موها  اثر خواهند گذاشت.معمولا افرادی كه موهای نازك دارند تمایلی به استفاده از نرم كننده‌ها ندارند . ولیكن بایستی دانست كه حتی موهای نازك نیز احتیاج به مقدار معینی نرم كننده حاوی سیلیكون ( البته سیلیكونهایی كه به سرعت تبخیر شوند تا سنگینی برروی مو ایجاد نكنند)  دارند . در واقع بهترین حالت استفاده از یك نرم كننده حجم دهنده است كه مو را مرطوب و از سنگین شدن  محافظت می‌كند .
 
به همین دلیل اغلب خانمهایی كه موهای نازك دارند بایستی مقدار كمتری از  نرم كننده‌های  موی سراستفاده كنند، چراكه مصرف بیش از اندازه نرم كننده‌های مو  اصطكاك موها را  از بین می‌برد و مو به حجم دلخواه نخواهد رسید . در واقع  اصطكاك كم مناسب می‌باشد چرا كه  اصطكاك زیاد می‌تواند سبب آسیب و شكستگی شدید موها شود.

در حقیقت ژلهای استایلینگ و موسها بطور موقتی اصطكاك را برای نگهداری استیل مو  افزایش می‌دهند، آنها همانند یك فیلم نرم به داخل مو می‌روند  و زمانی كه نسبتا  این فیلم خشك می‌شود آنها بطور موقت یك فاز چسبناك ایجاد می‌كنند ( در این حالت چسبناك شدن مناسب می‌باشد ) 
این امر كمك می‌كند تا موها در یك شكل و استیل مناسب باقی بماند تا زمانی كه موها خشك شود و زمانیكه فیلم كاملا خشك شد احساس چسبناك بودن متوقف شده و استیل مو تنظیم می‌شود .
راه دیگر افزایش اصطكاك ، رنگ كردن موها است . آزمایشات مختلف نشان می‌دهند كه بی رنگ كردن و‌های لایت موها اصطكاك میان موها را تا یك سوم  افزایش می‌دهند .
 
همینطور رنگ كردن باعث تغییر شیمی كوتیكول مو می‌شود و این تغییر در شیمی مو اصطكاك  موها را  افزایش داده در نتیجه موها پرپشت تر بنظر می‌رسند . البته بایستی با این نكته توجه نمود كه  بلیچ بیش از اندازه و یا تغییر رنگ زیاد از حد، موها را  بیش از اندازه زبر و درنتیجه آماده برای تخریب می‌سازد.

و - چسبندگی :
میزان تمایل برای چسبیدن به خود را چسبندگی گویند . دو نوع چسبندگی  می‌تواند به حجم مو ضربه بزند . 
1. سنگینی ناشی از چرك و روغن موها ، می‌تواند موها را به یكدیگر و یا به پوست سر بچسباند .  بنابراین برای حجیم ماندن طولانی مدت موها ، بایستی آنها را كاملا تمیز نمود.

2. بار الكتریكی ساكن می‌تواند باعث پرواز مو و یا برعكس چسبیدن آنها به یكدیگر شوند. مانند دامنی كه در زنان به لباس زیر آنها می‌چسبد . اگر موها پس از برداشتن كلاه به گردن و یا صورت  بچسبد  این بدلیل بار‌های  الكتریكی ساكن  است . 

ذرات باردار:
مو براحتی می‌تواند بار الكتریكی تولید كند زیرا خاصیت تریبو الكتریك دارد و این بدان معنی است كه اگر مالیده شود بار الكتریكی تولید می‌كند و زمانی كه این بارها تجمع پیدا كنند ، سبب ایجاد بار الكتریكی ساكن می‌شوند . زمانی كه بار‌های مخالف یكجا جمع می‌شوند یكدیگر را خنثی كرده و جذب یكدیگر می‌گردند و اگر بارهای همنام در یك جا جمع شوند همدیگر را دفع خواهند كرد، این بدان دلیل است كه رطوبت موجود در هوا  به تخلیه بارهای الكتریكی از روی بدن  كمك می‌كند . معمولا هوای خشك زمستان مانند یك پوشش عایق برای بارهای الكتریكی عمل كرده و آنها را تقویت می‌كند .

در حقیقت استفاده از نرم كننده‌های حجم دهنده و محصولات استایلینگ ، مانند پلی كواترنیم و كواترنیم 18 وغیره  از تجمع بارهای الكتریكی بر روی موهای نازك جلوگیری می‌كنند . این اجزا خود باردار بوده و‌هادی جریان الكتریسیته هستند و  این بدان معنی است كه آنها به كاهش تجمع بار الكتریكی بر روی موها كمك می‌كنند، قبل از آنكه بار خودشان به اندازه كافی زیاد شده وحجم موها را كاهش دهند. در واقع با انتخاب صحیح محصولات استایلینگ می‌توان از تجمع چربی و بار الكتریكی بر روی موها جلوگیری نمود.  
همچنین بهتر است از یك شامپوی كلاریفائینگ  ( شامپو‌هایی كه حاوی كرم نیستند  مثل شامپو‌های گیاهی و یا شامپو‌های بچه ) هفته ای یك مرتبه استفاده شود . استفاده مداوم و دوره ای از یك نرم كننده از تجمع بارهای الكتریكی جلوگیری می‌كند و می‌بایست مقدار مناسبی از نرم كننده را بر روی موها  استفاده نمود.

نوشته شده در Wed 30 May 2012ساعت 2:25 PM توسط ملینا|


سال جدید با آرایش چشم جدید !
آرایش چشمها در سال جدید میتواند با این میکاپ تغییر چندانی پیدا کرده و حالت چشمها را عوض کند و این بیشتر به نوع ریمل زدن مژه ها بستگی دارد...
 
از آنجایی که مدت زمانی است اکثر خانمها و دختر خانمها بیشترخط چشمشان را چه نازک و چه پهن پشت چشم و بلند با تیزی هشت می کشند و تنها با زدن ریمل به مژه های پلک بالا میکاپی متعادل و به نوعی زیبا از چشمها میسازند،  در سال جدید برای تغییر این آرایش چشم، کشیدن خط چشمی پهن اما کوتاه پشت چشم و استفاده از سایه زیر آنهاست که با زدن ریمل زیاد بر روی مژه های بالا و پایین آرایش می شوند.
 
 بهتر است این خط چشم پهن به اندازه ی طول چشمها کشیده شده و از دو طرف آن بیرون نزند که  گاهی بسته به نوع و مدل چشمها میتواند به سایه ی زیر چشم در گوشه نیز برسد به گونه ای که چشمها را تپل و درشتتر نشان دهد.
 
سال جدید با آرایش چشم جدید

خانمهایی که چشمهای درشت و بسیار بازی دارند میتوانند با کشیدن خطی مشکی داخل چشم آنها را متعادل سازند.

سایه های رنگی مطابق با لباس،  زیر خط چشم و یا ادغام با آن زیبایی خاصی به چشمها خواهد داد.
 
سال جدید با آرایش چشم جدید

برای آن دسته از خانمهایی  هم که چشمهای ریزتری دارند، بهتر است در کنار این خط چشم پهن،  زیر چشمها نیز خطی نازک بکشند و داخل آنها را مشکی نکنند.

برای هر مدل چشمی زدن ریمل بالا و پایین زیباست.

آرایش  چشمها در سال جدید میتواند با این میکاپ تغییر چندانی پیدا کرده  و حالت آنها را عوض کند که  این بیشتر به نوع ریمل زدن به مژه ها بستگی دارد.
 
سال جدید با آرایش چشم جدید

« آنهایی که عشق می ورزند همیشه در پی بهترین هستند  »

نوشته شده در Tue 22 May 2012ساعت 2:39 PM توسط ملینا|


از نظرغذایی نیز همانگونه كه اشاره شد كمبود ویتامین های گروه B بخصوص بیوتین و ویتامینB۶ باعث ریزش مو می شوند. بیوتین ویتامینی است كه دربسیاری از محصولات آرایشی به عنوان مكمل بهبود دهنده وضعیت مو اضافه می شود، زیرا عارضه مشخص كمبود بیوتین ، ریزش مو است. حال منابع غذایی غنی از ویتامین B۶ و بیوتین را برایتان ذكرمی كنم. 
● منابع غنی از ویتامین B۶ شامل: 
جگر، موز، دانه آفتابگردان، ماهی ، مرغ، جوانه گندم، آلوی خشك و گوشت و غلات سبوس دار، مخمر و زرده تخم مرغ می باشد.
● منابع غنی بیوتین شامل: 
جگر و گوشت مرغ، زرده تخم مرغ، جوانه گندم، سبوس گندم، بادام زمینی، مخمر، بعضی سبزیجات مانند قارچ و گل كلم و تعدادی از میوه جات مانند توت فرنگی ، موز، گریپ فروت و هندوانه است . 
البته اثر مواد غذایی برای جلوگیری از ریزش مو به اندازه داروهای شیمیایی قوی و سریع نیست، در نتیجه به مدت زمان و صبر و حوصله بیشتری برای اثرگذاری نیاز دارند.

نوشته شده در Tue 22 May 2012ساعت 2:24 PM توسط ملینا|


اگر دوست دارید هنگامی كه مقابل آینه ایستاده و به شانه كردن موهای خود مشغول هستید، از برق و زیبایی موهایتان به وجد بیایید؛ رعایت نكاتی را كه می تواند كمك بسیاری به این امر بكند در برنامه زندگی خود قرار دهید. در این راستا در نقطه سر خط امروز بر آن شدیم تا به بعضی از این نكات اشاره كنیم. خواننده امروز ما باشید تا دفعه بعدی كه جلوی آینه رفتید، به موهای زیبایتان آفرین بگویید.
۱-انتخاب یك شامپوی مناسب مهم ترین راه برای حفظ سلامت موی سر است. این شامپو مسئول پاك كردن موها از هرگونه آلودگی، گرد و خاك و چربی است كه بر روی سر انباشته شده و برایش دردسر ساز شده اند. حال اگر شامپوی انتخابی ما توان از بین بردن این مواد زاید را نداشته باشد، درواقع به مهم ترین وظیفه خود عمل نكرده است. 
۲-همیشه با توجه به نوع و جنس مو شامپوی خود را انتخاب كنید. شخصی كه موی چرب دارد نباید از شامپویی كه مختص موهای خشك است استفاده كند.
۳-به نحوه شستن موها دقت كنید. به آرامی آن را بشویید و به تمیز شدن تمامی قسمت های آن توجه نمایید.
۴-برای نرمی مو از نرم كننده استفاده كنید. اگرچه بسیاری از تولیدكنندگان ادعا می كنند كه شامپوهایشان حاوی نرم كننده است، اما بسیاری از آنها فاقد این ماده هستند و در نتیجه شخص نیاز دارد تا از یك نرم كننده جانبی نیز بهره ببرد.
۵-پس از شستن موهای خود را به آرامی توسط یك حوله خشك كنید. توجه داشته باشید كه هیچگاه سشوار داغ را روی موی خیس نگیرید چراكه این كار باعث شكنندگی مو می شود. اگر هم عجله به خشك شدن سریع مو داشتید، سشوار را روی گرمای كم یا متوسط بگذارید و آن را از فاصله دور به شكلی كه مرتب آن را روی قسمت های مختلف مو می چرخانید نگه دارید. هیچگاه برای چند دقیقه بر روی یك نقطه متوقف نشوید.
۶-از شانه كردن موی خیس جدا بپرهیزید. بگذارید موهایتان كمی خشك شوند سپس با شانه ای كه دندانه هایش نیز درشت است، موی خود را شانه كنید.
۷-از برس هایی استفاده كنید كه نرم و انعطاف پذیر باشد.
۸-از رنگ مو كمتر استفاده كنید. در صورت استفاده مو را مرتب تقویت كنید.
۹-از قرار گرفتن در نور شدید خورشید برای مدت زمان طولانی پرهیز كنید. این كار می تواند بر ساختمان پروتئینی مو اثر گذاشته و آن را شكننده كند.

نوشته شده در Tue 22 May 2012ساعت 2:23 PM توسط ملینا|


برای جلوگیری از ریزش مو چه باید كرد ؟ 
این مسئله در افرادی كه دچار سوء تغذیه هستند بخصوص كودكان بیشتر دیده می شود . همچنین درافراد گیاهخواری كه فقط از گیاهان برای تغذیه استفاده می كنند و یا افرادی كه دچار بی اشتهایی عصبی و بیماری های شدید مثل سرطان های پیشرفته و ناراحتی های گوارشی هستند ممكن است دیده شود . 
در افرادی كه غذاهای مغذی می خورند و سالم اند چنین مشكلی دیده نمی شود . پروتئین از جمله مواد غذایی است كه كمبود آن سبب ریزش مو می شود. البته نیازی نیست شما در خوردن این مواد افراط كنید . ضمن این كه مصرف زیاده از حد پروتئین باعث رشد بیش از حد موها بیش از آنچه كه ذاتاً وجود دارد نمی شود . 
كمبود آهن پس از پروتئین ، بیشترین علت ریزش مو است . كم خونی ناشی از فقر آهن بر روی تمام سلولهای بدن از جمله فولیكول های مو تأثیر می گذارد و باعث وقفه در رشد موها و ریزش آنها می شود . همچنین در افرادی كه دچار زخم معده و یا اثنی عشر و یا خونریزی در هر جای بدن هستند نیز دیده می شود . باید توجه داشت كه در بسیاری از خانم هایی كه دچار ریزش شدید مو هستند ، كم خونی آهن دیده می شود . بنابراین در چنین افرادی باید آزمایشهای لازم انجام و نسبت به درمان آن اقدام شود . برای درمان كم خونی آهن معمولاً می توان از داروهای حاوی آهن استفاده كرد ؛ اما مصرف غذاهای آهن دار در درمان و بخصوص پیشگیری از این مشكل بسیار مؤثر است . غذاهایی چون گوشت قرمز، مرغ ، ماهی، جگر، تخم مرغ ، و حبوبات مثل عدس و لویبا ، و سبزی ها ، آهن فراوانی دارند ولی متأسفانه آهن موجود در حبوبات و سبزی ها خوب جذب نمی شود . میزان نیاز روزانه به آهن در یك فرد بزرگسال ۱۰ میلی گرم است كه این مقدار در دوران بارداری و شیردهی بیشتر می شود . به همین جهت توصیه می شود كه در نیمه دوم بارداری و همچنین زمان شیردهی آهن بیشتری استفاده شود . 
دختران نوجوان نیز به علت این كه در سنین رشد هستند نیاز بیشتری به آهن دارند . در كشور ما دو عامل مهم در ایجاد فقر آهن عبارتند از مصرف چای همراه غذا و مصرف نان هایی كه خمیر آنها ور نیامده است. به همین جهت بهتر است چای را یك ساعت پس از مصرف غذا نوشید و از نان هایی كه خمیر ور آمده دارند و بدون جوش شیرین پخت می شوند استفاده كرد . 
مسئله دیگر مصرف ویتامین ها هستند . تبلیغات بسیاری درباره این مواد برای تقویت موها شده است ؛ اما باید بدانیم كه تاكنون ثابت نشده است كه انواع ویتامینها در رشد موها تأثیر قابل توجهی داشته باشند ، از سویی مصرف زیاد هیچ ویتامینی نقشی در كاهش ریزش مو و یا تقویت رشد موها ندارد ، ضمن این كه برعكس مصرف بیش از حد ویتامین A می تواند باعث ریزش موها شود . از سوی دیگر ویتامین های موجود در شامپوها و سایر فرآورده های موضعی جذب نمی شوند و هیچ كارایی در تقویت و رشد موها ندارند و وجود آنها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند . 
درخاتمه لازم است بدانید كه تنها برخی از موارد ریزش مو مربوط به تغذیه می شود و در بیشتر افراد ریزش موها ربطی به نوع تغذیه ندارد و تغییر در عادات غذایی باعث به صورت كامل جلوگیری از ریزش مو نمی شود 

نوشته شده در Tue 22 May 2012ساعت 2:21 PM توسط ملینا|

استفاده زياد از رنگ مو باعث خشکي، شکنندگي و ريزش موي سر در زنان مي شود. وضعيت طبيعي مو با استفاده از رنگ مو دچار تغيير مي شود به طوري که استفاده زياد از رنگ مو موجب خشکي و شکنندگي مو مي شود; همچنين ريزش منطقه اي موي سر با استفاده زياد از رنگ مو اتفاق مي افتد. محصولات فر و صاف کننده نيز باعث تغيير وضعيت موي سر مي شوند و استفاده از بي گودي هاي مخصوص فر مو و سشوار مي تواند موجب خشکي و شکنندگي مو شوند. همچنين، صاف کردن موها و مصرف انواع روغن ها باعث ريزش منطقه اي موي سر مي شوند; رنگ موي طبيعي از سفيد تا سياه متغير است که با بالا رفتن سن، رنگ مو به تدريج خاکستري مي شود، اين روند تقريبا از دهه سوم زندگي به بعد که ملانين شروع به از بين رفتن مي کند شروع مي شود. اما بروز اين تغيير رنگ در افراد جوان نيز ممکن است به دليل صفات ارثي و خانوادگي بوجود آيد

نوشته شده در Tue 22 May 2012ساعت 2:11 PM توسط ملینا|

http://www.seemorgh.com/images/iContent/1388-5/85274392.jpg

یافتن رنگ موی مناسب ساده نیست. انتخاب رنگ دلخواه از روی كاتولوگ رنگ فروشگاه و خریداری آن هم اقدام چندان مناسبی نیست، رنگ مو را با توجه به رنگ طبیعی مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب كنید.

رنگی كه می‌بینید حاصل بازتاب نور از روی رنگدانه‌های رنگ شده است. بنابراین یك رنگ یكسان روی موهای مختلف نمودهای متفاوتی دارد. رنگ موی طبیعی و مصنوعی در زیر نور فلورسنت یا نور طبیعی آفتاب متفاوت به نظر می‌رسد.بهترین رنگ‌ها برای كسانی كه پوست گندمگون و برنزه دارند رنگ‌های شیری، گل‌بهی، مسی، كرم نخودی، قهوه‌ای، زرد سوخته، قهوه‌ای مایل به قرمز، قهوه‌ای مایل به طلایی و رنگ‌های آبی، سبز آبی، فندقی، عسلی، سبز كاهویی و زرد است.

در مورد پوست‌های روشن، های‌لایت آبی، قرمز و برای پوست‌های صورتی و سرخ، رنگ كرم گلی، زیتونی تیره و قهوه‌ای تیره با سایه آبنوسی، جلوه خاصی ایجاد خواهد كرد.انتخاب رنگ مو به مرغوبیت رنگ، سلیقه و خواسته شما و مدت زمانی كه می‌خواهید آن رنگ روی موهای‌تان باقی بماند بستگی دارد. اغلب زنان از رنگ‌های تیره شروع می‌كنند و بعد از هربار رنگ یك درجه روشن‌تر از قبل را بر می‌گزینند. اگر رنگ موی انتخابی موهای سفید شما را پوشش نمی‌دهد، از رنگ مرغوب‌تر و یك درجه بالاتر از رنگ موی اصلی خود استفاده كنید.

 

موهای سفید مقاوم :

 

برخی از موهای سفید به ویژه موهای زبر و كلفت و خاكستری رنگی كه در اطراف شقیقه‌ها می‌رویند، در برابر رنگ مو مقاوم هستند یا در مقایسه با سایر موهای سفید به سرعت رنگ خود را از دست می‌دهند.


برای رنگ شدن این گروه‌ از موها به توصیه‌های زیر توجه كنید:

 

در زمان رنگ كردن، ابتدا رنگ را روی موهای سفید این ناحیه بگذارید تا زمان طولانی‌تری برای جذب رنگ داشته باشید.
موهای سفید باید تا 45 دقیقه آغشته به رنگ باقی بمانند.

 

درجه رنگ موی انتخابی خود را بالا ببرید.

 

اگر موهای‌تان با انجام دادن اقداماتی كه گفته شد و استفاده از رنگ موهای نیمه دائمی و موقتی رنگ نشد، از رنگ‌های دائمی استفاده كنید. موهای سفید هر فرد، با انتخاب رنگ موی مناسب، رنگ طبیعی خود را باز خواهد.
نگهداری از موهای تازه رنگ شده :

 

از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده برای شست‌و‌شوی موهایتان استفاده كنید.
برای دوام رنگ مو و جلوگیری از بی‌رنگ شدن آن در برابر آفتاب،حتما از كلاه، روسری و شال استفاده كنید و موها را بپوشانید.
پیش از ورود به استخر،موهای رنگ شده را با آب بدون كلر بشویید.
از تقویت كننده‌های مو و انواع ویتامینه استفاده كنید.
موها را در زمان خیس بودن شانه نزنید و از دندانه درشت استفاده كنید.
از خشك كردن موها با حوله یا سشوار خودداری كنید.


چند توصیه مهم در باره رنگ مو


رنگ كردن موهای طبیعی با رنگ طبیعی:
در مورد موهایی كه تا به حال رنگ نشده‌اند، از پشت گردن یا از فرق سر از جایی كه مو می‌روید.
رنگ كردن پایین موها كه كمرنگ شده‌اند:
برای رنگ كردن از همان رنگ معمولی استفاده كنید فقط برای نوك موها كه دارای خلل و فرج هستند برای این‌كه رنگ را در خود نگه دارد از یك درجه تیره‌تر با مقداری رنگ طلایی یا زرد كه رنگ روشن به مو می‌دهد استفاده كنید.

انتهای موها رنگ نخواهد گرفت:

معمولا به خاطر این‌كه دارای منفذ و خلل‌های بسیاری است و باید قبل از گذاشتن رنگ این منافذ را از رنگ پر كنیم.رنگ مورد نظرتان را یا رنگ یك درجه تیره‌تر را انتخاب و بدون اكسیدان آن را روی نوك موهای‌تان بگذارید. سپس موها را خشك كنید. بعد رنگ‌ها را طبق معمول روی موها بگذارید تا رنگ تثبیت شود.
در تابستان رنگ موها ثابت نیستند:
به علت تاثیرات مخرب خورشید، گرما یا آب رنگ موها تغییر می‌كند. شما می‌توانید برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مو از نرم كننده استفاده كنید.
وقتی موی بلوند در اثر مواد شیمیایی موجود در استخر شنا سبز می‌شود:
شما می‌توانید از شامپوهای براق كننده و شفاف كننده برای رفع این مشكل استفاده كنید.
وقتی كه موی فعلی‌تان از رنگی كه انتخاب كرده‌اید تیره‌تر است:
به یك دكلره نیاز دارید تا رنگ قبلی را به سطح و درجه برابر با رنگ انتخابی برساند و رنگ دلخواه به دست بیاید.
دكلره‌ها:
طراحی شده‌اند تا رنگ مصنوعی و شیمیایی را از موهای شما پاك كنند. این دكلره كننده‌ها برای روشن كردن موهایی با رنگ طبیعی موثر نخواهد بود.
اگر مو بعد از استفاده از یك پاك كننده مو قرمز شد:
برای خنثی كردن آن می‌توانیم یك رنگ با زمینه خاكستری یا بنفش به آن اضافه كنیم.
وقتی كه رنگ غالب مو سفید است (بیشتر مو سفید شده):
از جایی كه سفیدترین موها را دارید شروع كنید. رنگی با یك درجه تیره از رنگ مورد نظرتان را استفاده كنید. به خاطر نبود رنگ در تارهای مو رنگی كه می‌گذارید روشن‌تر به نظر می‌رسد.
مویی كه سریعا در حال سفید شدن است:
استفاده از رنگ‌های روشن‌تر رنگ مطلوب‌تری خواهد داد چرا كه موهای سفیدی كه دوباره رشد كرده و با موهای رنگ كرده مخلوط می‌شوند كمتر مشخص می‌شوند.

نرم كردن موی سفید:

اگر موهای سفید شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ باشد شاید لازم باشد كه قبل از رنگ كردن آنها را نرم كرد. به دستورالعمل رنگ‌ها توجه كنید و همیشه قبل از رنگ كردن موهای‌تان را خشك كنند رنگی كه روی موی خیس یا مرطوب گذاشته شده باشد رقیق شده و رنگ آن رضایت بخش نخواهد شد.
موهای سفید مقاوم كنار شقیقه‌ها و حاشیه سر:
این قسمت موهای مقاومی در برابر رنگ دارد. توصیه می‌شود كه پس از اتمام رنگ اولیه، رنگی با درجه تیره‌تر روی این قسمت‌ها بگذارید تا بهتر رنگ شود.
یك راه حل برای رفع خشكی موی سر :

 

10درصد از ساختمان مو را آب تشكیل می‌دهد. اگر میزان رطوبت مو كم شود، مو به طرز طبیعی شروع به جذب آب می‌كند. داروهای مرطوب كننده به تنهایی نمی‌توانند آب از دست رفته را به موها باز گردانند. راه حل مناسب، استفاده از اسیدهای چرب طبیعی است. همچنین می‌توانید با چند اقدام ساده اسیدهای چرب طبیعی از دست رفته را به مو باز گردانید:

1) چند قطره روغن زعفران را در كف دست بریزید و هر دو دست را به هم بمالید.2) كف دست را به آرامی روی موهای خشك بمالید. در ابتدا نوك موهای خود را به این روغن آغشته كنید. مقدار چربی‌ای كه در موهای شما نفوذ خواهد كرد نامحسوس است، ولی تداوم این كار باعث بازگشت رطوبت از دست رفته به موهای شما خواهد شد.

نوشته شده در Thu 17 May 2012ساعت 6:0 PM توسط ملینا|

 

کراتین در واقع پروتئین اصلی موجود در مو، دندان و ناخن ها است و باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد.در افرادی که موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد.

 

کراتینه کردن مو عمدتا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کند.کراتین لازم جهت این امر از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود. در طی این عمل، محصول کراتین بر روی مو مالیده می شود و سپس توسط یک سشوار داغ جذب مو می شود. جهت انجام این روش صاف کردن مو، پوشاندن کوتیکول مو با کراتین و کاربرد نرم کننده داخل مو لازم است.این محصول سپس از روی مو شسته می شود.
 
عوارض جانبی کراتینه کردن مو با اولین شستشوی مو که معمولا ۷۲ ساعت پس از انجام درمان است، دیده می شود.مهمترین عوارض آن عبارتند  از خطر ریزش مو، نازک شدن مو،تخریب ساختمان مو،واکنش های حساسیتی مثل خارش و دانه های قرمز رنگ…که البته برای حساسیت با یک تست میتوان از آن جلوگیری کرد.
 

آموزش کراتینه کردن موها در منزل
 

برای کراتینه کردن لازم است ابتدا موها را با شامپو به خوبی بشورید.
 

بعد از شستن ،موها را کاملا خشک کنید.
 
در این مرحله موها را به  سه یا چهار قسمت تقسیم کرده (از جلو و وسط فرق باز کنید تا تاج که میشود دو قسمت و قسمت سوم پشت سر است یا پشت سر را هم ۲ قسمت میکنیم)؛از سمت راست و پایین کار را شروع کرده البته با فاصله ی ۱/۵ سانتی از پوست سر یک لایه از موها را برداشته و کمی مواد زده و به سمت پایین میکشیم.
 


مواد را با دست یا قلم مو و یا شانه روی موها پخش میکنیم دقت کنید که مواد کاملا بر روی ی موها پخش شوند و کاملا با هر لایه از موها تماس برقرار کنند.مواد کراتینه به انتخاب خودتان است میتوانید برزیلی تهیه کنید مارکهای BBO یا Brazilian Blowout یا Kerastraight و یا Salon Favorite Keratin  و ….
 


با کمک گرفتن از یک شانه میتوانید موها را صاف کنید (به زاویه ی قرار گرفتن شانه دقیت کنید) در واقع با پیشانی شانه باید روی موها کشیده شود.
 
میتوانید موها را در یک کلاه نایلونی قرار دهید تا مواد مرطوبیت خودشون را حفظ کنند و راحتتر به فولیکول ها وارد بشوند و بعد ازآن موها را با سشوار خشک کنید و با اتوی مو با درجه ی ۴۵۰ صاف کنید.کار به اتمام میرسد توصیه میشود تا ۳ روز موهایتان را با شامپو نشورید.
 

و در آخر چند سوال رایج در مورد کراتینه کردن
 

ساختار شیمیایی کراتین چیست؟
 

کراتین توسط کراتینوسیت ها (که سلول های زنده ای هستند) ساخته شده و قسمت بزرگی از بدن شامل پوست، مو و ناخن ها را تشکیل می دهد. این سلول ها به آهستگی از بالای غشای پایه به سمت بیرون حرکت می کنند و نهایتا دچار مرگ شده و لایه محافظ را تشکیل می دهند. هزاران هزار سلول کراتینوسیت همه روزه دچار ریزش می شوند و این فرآیند در برخی بیماری ها مانند پسوریازیس تسریع می گردد. آسیب لایه خارجی کراتین می تواند پوست، مو یا ناخن را بیمار و پوسته دار کند.
 

تا چه میزان کراتینه کردن مو ها نتیجه دارد؟
 

نتایج درمان های کراتینه کردن مو بین استفاده کننده ها متفاوت است. در بعضی ها همان انتظاری که از قبل دارند، برآورده می شود و ماه ها موهای شان صاف و لخت باقی می ماند ولی در بعضی دیگر رضایت مندی کمتر است و فقط تا چند هفته موها به حالت اولیه باقی می ماند. بسیاری از افراد نگران کاربرد فرمالدئید در فرآورده های کراتینه کردن موها هستند و تصمیم می گیرند در مراتب بعد از فرآورده های فاقد فرمالدئید استفاده کنند. حقیقت این است که هر چند تب کراتینه کردن موها در سالن زیبایی و آرایشگاه ها بالا گرفته اما افراد باید از خطرات آن آگاه باشند.
 

می توان با خوراکی ها این لایه کراتین را روی سطح مو تقویت کرد؟
 

بله؛ با مصرف غذاهایی مثل ژلاتین و مرطوب نگاه داشتن مو و ناخن، کراتین می تواند تا اندازه ای به رشد خود ادامه دهد. به طور کلی، هر چه لایه کراتین مو یا ناخن ضخیم تر باشد، آن ها سالم تر خواهند بود؛ زیرا سلول های مرده خارجی، سلول های زنده داخلی را محافظت خواهند کرد. مرطوب نگه داشتن لایه خارجی کراتین نیز موجب سلامت آن و جلوگیری از ترک برداشتن و قطعه قطعه شدن آن می شود.
 

کراتینه کردن برای چه کسانی مناسب است؟
 

به طور کلی دو نوع کراتینه وجود دارد . یک نوع کراتینه فقط موهای آسیب دیده ناشی از دکلره و سایر مواد شیمیایی را احیاء می کند. این نوع کراتینه بسته به میزان آسیب دیدگی مو معمولا باید در چند نوبت انجام شود تا عمل احیاء به خوبی انجام شود .این نوع کراتینه مانند ویتامینه کردن می باشد و البته اثر آن از ویتامینه محسوس تر می باشد. نوع دیگری از کراتینه وجود دارد که علاوه بر احیاء موهای سوخته و آسیب دیده ، خاصیت صاف کنندگی نیز دارد. به این نوع کراتینه اصطلاحا کراتینه برزیلی و گاهی نانوکراتین نیز گفته می شود. اگر شما تنها می خواهید آسیب دیدگی موهای خود را رفع کنید و خواهان موهای صاف و لخت نیستید کراتینه نوع اول یعنی کراتینه احیاء گزینه مناسب شما می باشد. اما اگر خواهان احیاء مو به علاوه صاف و ابریشمی کردن آن می باشید ، کراتین برزیلی انتخاب مناسب شما خواهد بود .
 

آیا کراتینه موهای آسیب دیده در اثر حرارت را نیز احیا می کند؟
 

اگر این آسیب جزئی و در حد خشک و شکننده شدن مو باشد کراتینه می تواند آن را بهبود دهد اما سوختگی شدید در اثر حرارت معمولا با کراتین بهبود نمی یابد. کراتین بیشتر برای سوختگی مو در اثر مواد شیمیایی مفید می باشد.
 

آیا می توانم خودم در منزل موهای خود را کراتینه کنم؟
 
بله ، در صورتی که فردی با مهارت کافی در دسترس دارید می توانید اینکار را خودتان نیز در منزل انجام دهید. در پروسه کراتینه نیاز به آغشته کردن مو به کراتین تا حدود یک و نیم سانتیمتری ریشه مو می باشد و فرد مورد نظر باید موهای شما را به خوبی به محلول کراتینه آغشته کند و بتوان آن را به قسمت های کوچک تقسیم کرده به طور همزمان اتو و شانه کند. مهمترین بخش کار ، اتو کردن مو می باشد چرا که در اصل ، پروسه کراتینه در این زمان انجام می شود. برای کراتینه کردن در منزل به این مواد و وسایل نیاز دارید : محلول کراتین ، سرم احیاء مو ، شامپوی خنثی برای موهای آسیب دیده ، اتوی مو  ،دستکش پلاستیکی ، ماسک و عینک محافظ .
 البته اگر کراتینه برزیلی مورد نیاز نباشد و تنها می خواهید کراتینه احیاء انجام دهید ، نوع محلول کراتین شما تغییر می یابد ، دیگر نیازی به استفاده از ماسک و عینک نیست و تکه های مو را باید پس از جدا کردن داخل فویل قرار دهید و آن را با فویل اتو کنید و یا اینکه مواد را به موها زده با شانه لایه به لایه ی موها را گرفته و صاف میکنیم و بعد از شستن اتو میکشیم.

 
آیا پس از انجام کراتینه برزیلی باید از شامپو ها و کاندیشنر های خاصی استفاده کنیم ؟
 

بله ، مهمترین نکته در مورد شامپویی که بعد از کراتینه مو در شستشوی موهای خود باید در نظر داشته باشید آنست که از شامپوهای بدون نمک (کلرید سدیم) و خنثی استفاده کنید. چرا که سدیم موجود در ترکیب کلرید سدیم می تواند اثر کراتین را روی مو کم کند. یک نمونه ساده از شامپوهای بدون نمک شامپو بچه می باشد. اگر می خواهید از شامپوهای با کیفیت تر استفاده کنید ، من شامپوی Label.m Treatment Shampoo را به شما پیشنهاد می کنم. که یک مارک حرفه ای و مطمئن است.
 

اثر کراتینه برزیلی موقت است یا دائمی ؟
 

کراتینه برزیلی همانطور که قبلا گفته شد دو اثر مهم دارد ، اولا رفع سوختگی و آسیب مو در اثر مواد شیمیایی دوما اثر صاف کنندگی . اثر اول آن دائمی است و مو های ترمیم شده دوباره به حالت آسیب دیده باز نمی گردند ، اما خاصیت صاف کنندگی آن موقتی است و معمولا تا ۴ ماه دوام می آورد.
 

برای موهای خیلی مجعد و فرفری ، آیا کراتینه آن را کاملا صاف می کند؟
 

واقعیت اینست که خیر ، کاملا صاف نمی کند. اگر موهای شما آسیب دیدگی ندارد ، من به شما پیشنهاد می کنم به جای کراتینه برزیلی از صاف کننده دائم استفاده کنید. که خاصیت صاف کنندگی آن ، بیشتر و دائمی است. البته اگر موهای شما خیلی فرفری باشد باید ریشه های موی خود را هر ۴ ماه یکبار صاف کنید تا موها یکدست بماند. چرا که موهای جدیدی که رشد می کنند طبیعتا صاف نخواهند بود و باید صاف شوند.
 اگر موهای شما آسیب دیده باشد باید آن را به یک آرایشگر ماهر نشان دهید تا تشخیص دهد آیا می توان با کراتینه برزیلی به علاوه صاف کننده دائم موهای شما را صاف کرد.
 

آیا می توانم همزمان با کراتینه مو های خود را رنگ کنم ؟
 

در صورتی که آسیب دیدگی موهای شما خیلی شدید نباشد و امکان رنگ کردن مو وجود داشته باشد ، می توانید قبل از کراتینه در همان روزی که کراتینه می کنید موهایتان را رنگ کنید. فقط باید یک نکته را در نظر داشته باشید که کراتینه برزیلی پس از اتو شدن مو ، باعث می شود که موها کمی روشنتر شوند. بنابر این برای داشتن رنگ دلخواهتان ، باید موها را کمی تیره تر کنید تا بعد از روشن تر شدن در اثر کراتینه ، به رنگ موی دلخواهتان برسید.
 

آیا می توانم مو های کراتینه شده خود را رنگ یا دکلره کنم ؟
 

بستگی به میزان آسیب دیدگی موهایتان دارد. اگر آسیب دیدگی خیلی شدید نباشد ، می توانید از ده روز بعد از کراتینه کردن موهای خود را رنگ کنید. اما اگر آسیب دیدگی زیاد باشد نباید اینکار انجام شود. مخصوصا دکلره کردن که باعث شکننده شدن مو می گردد.
 

آیا می توانم با موی کراتینه شده به استخر یا دریا بروم و شنا کنم ؟
 

رفتن به استخر با موی کراتینه شده مشکل زیادی ایجاد نخواهد کرد. مخصوصا اگر کمتر از یک ساعت و نیم در آب باشید. اما شنا کردن در دریا به علت وجود نمک در آب می تواند اثر نامطلوب بیشتری روی کراتینه داشته باشد .اما اگر می خواهید از کراتین موهایتان بیشتر محافظت کنید ، سرم های مخصوصی برای قبل از رفتن در آب وجود دارد که از موها محافظت می کند.
 

نوشته شده در Sat 28 Apr 2012ساعت 12:57 PM توسط ملینا|

رنگهای اولیه اصلی
مثل قرمز، زرد و آبی که از این رنگهای اصلی رنگهای دیگر را میسازیم.

رنگهای ثانویه یا فرعی
از ترکیب مساوی دو رنگی اصلی به وجود می آیند. مثل:
زرد    +     آبی    =     سبز
قرمز  +    زرد       =    نارنجی
آبی   +    فزمز     =    بنفش

رنگهای فرعی دیگر
از ترکیب یک اصلی رنگ اصلی و یک رنگ فرعی به طور مساوی به دست مِی آیند. مثل:
آبی   +    سبز     =   فیروزه ای
بنفش    +    قرمز    = ارغوانی یا بنفش با ته سایه قرمز

رنگ ها همچنین به انواع سرد و گرم تقسیم میشوند. بعضی رنگها هم با توجه به سایه، تمایل به رنگی دیگر، روشنی و تیرگی،

سرد یا گرم خوانده میشوند. در ترکیب رنگ سفید و قرمز، اگر رنگ سفید بیشتر باشد، رنگ صورتی حاصل سرد و اگر قرمز بیشتر

باشد رنگ گرم است.
آبی رنگ سرد است و در پوستهای روشن، آبی تیره رنگ پوست را بیشتر نشان میدهد. در حالیکه در پوست تیره، آبی روشن این کار

را انجام میدهد. رنگ سبز رنگ سرد است، قرمز رنگ گرم و محبوب بیشت افراد است و با بیشتر رنگها به راحتی ترکیب میشود.

سیاه رنگ خنثی است و با رنگهای دیگر به سادگی قابل ترکیب است. سفید نیز رنگ خنثی است. خاکستری رنگی سرد و خنثی


است که با بسیاری از رنگهای دیگر ترکیب میشود، به خصوص با رنگها گرم مثل زرد، قرمز و نارنجی.

با کمی اطلاعات درباره رنگها میتوانیم رنگهای مناسب برای آرایش را آسانتر انتخاب کنیم. برای انتخاب رنگ فوندیشن و پودر با توجه

به رنگ پوست و سایه زیر پوست، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلی پوست شبیه تر است انتخاب میکنیم.

برای ابروها، که رنگ مناسب آنها را خوش فرم تر و پرتر نشان میدهد، نیز رنگ مناسبی برمیگزینیم. برای موهای جوگندمی از مداد

ابروی خاکستری و برای موهای قرمز از مداد ابروی قهوه ای روشن استفاده میکنیم. برای افرادی که موهای مشکی و پوست تیره

دارند، رنگ مداد ابروی زغالی پیشنهاد میشود.

سایه چشم که برای زیباتر نشان دادن چشمها استفاده میشود در رنگهای متنوعی ساخته میشود.

برای کسانی که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان میدهد. با شناخت کمی درباره رنگها و ترکیب آنها میتوانیم با

کمی دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماییم که حتما با مدل و رنگ لباس هماهنگی داشته باشد.

در مورد رژ لب، خانم هایی که پوست روشن دارند، رژ لب تیره را برای آرایش خود کمی زیاد میدانند و رنگهای شفاف و روشن را

ترجیح میدهند و خانمهایی که پوست تیره دارند آسانتر طرف رنگهای شاد و تند میروند. البته با توجه به مد، فصل و رنگ لباس، اگر

لازم باشد میتوانیم رنگ دلخواه را با ترکیب چند رنگ به دست بیاوریم. خانمهایی که موهای بلوند، سفید و خاکستری دارند میتوانند

از رژ لبهای صورتی روشن، قرمز روشن و نارنجی کم رنگ استفاده کنند. برای موهای قرمز، رژ لب هلویی، صورتی، قرمز روشن و

شفاف توصیه میشود. خانمهایی که موهای مسی و شرابی دارندمیتوانند رنگهای فوق را به صورت تیره تر استفاده کنند. برای

موهای قهوه ای روشن و متوسط رژ لب صورتی، قرمز مرجانی، قرمز شرابی، قهوه ای روشن و رنگهای در این ردیف و برای موهای

قهوه ای تیره و مشکی، رنگهای فوق در طیفهای تیره تر مناسب هستند.


نوشته شده در Sun 26 Jun 2011ساعت 1:23 PM توسط ملینا|

انتخاب مدل
 مو بر اساس علاقه

وقتی به آرایشگاه می‌روید، آرایشگران با سشوار و ژل و موس و برس‌های سفت به جان موهایتان می‌افتند تا زیباتر شوید. ولی این زیباتر شدن اغلب به قیمت آسیب موهایتان تمام می‌شود. اگر دوست دارید موهایتان را حالت دهید و زیباتر شوید و یا آنها را به مدلی کوتاه کنید که به شما بیاید، باید نکاتی را به خاطر داشته باشید تا هم مدل موهایتان شما را زیباتر کند، هم موهایتان سالم‌ باقی بماند.موهای‌تان را کوتاه نگه دارید: اگر فردی هستید که موهای بلند دارید و داشتن موی بلند را هم می‌پسندید، لازم نیست آنها را خیلی کوتاه کنید. حد متوسط را انتخاب کنید، داشتن موهایی که تا سرشانه باشد، اندازه مناسبی برای موها است. مراقبت‌کردن از این موها با این اندازه راحت‌تر است. هم شستشو و هم خشک‌کردن و هم آرایش این موها برای افراد آسان‌تر بوده و موها کمتر دچار آسیب می‌شوند.
▪ از تغییردادن زیاد آرایش موهایتان خودداری کنید: به‌طور کلی اگر موهای نازکی دارید، فرم موها را به حالت لایه‌لایه کوتاه کنید زیرا این مدل از آرایش مو حجم موها را بیشتر نشان می‌دهد.
▪ اگر چهره اخم‌آلودی دارید، می‌توانید موهای‌تان را طوری آرایش کنید که این عصبانیت و اخم شما کمتر نمایان شود: برای این کار می‌توانید کمی از موهای‌تان را به صورت موج‌دار روی پیشانی و کنار صورت بریزید. با این نوع تغییر موها، چهره‌ای آرام‌تر پیدا خواهید کرد.
▪ موهای‌تان را بپیچید و حالت دهید: زمانی که موها را از حالت صاف درمی‌آورید، چهره شما مهربان‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. این کار همچنین حجم موهایتان را هم بیشتر می‌کند.
▪ موهایتان را فر دهید: استفاده از ژل مو یا اسپری‌های حالت‌دهنده مو وسیله خوبی برای فردادن و مجعدکردن موها است. کمی از آن را به کف دست‌هایتان مالیده و موهایتان را با آن حالت دهید.
▪ با موهایتان بدرخشید: همیشه بعد از حمام‌کردن و شستن موها از نرم‌کننده‌ مو استفاده کنید. نرم‌کننده‌ها موجب می‌شود اصطکاک مو هنگام شانه‌کردن و در نتیجه شکنندگی مو کم‌ شده و موها کمتر ریزش داشته باشد.
▪ موهایتان را خنک کنید: پس از شستشوی کامل بدن و در انتهای دوش گرفتن موهای‌تان را با آب خنک آبکشی کنید و یا با هوای خنک سشوار موهایتان را خشک کنید. این کار موجب می‌شود حالت وزشدگی موها کمتر شده و موها درخشان‌تر شود.

▪ از گرمای زیاد اجتناب کنید: هر زمانی که از سشوار، یا از اتوهای مخصوص مو یا صاف‌کننده‌ها استفاده کردید، مراقب باشید که گرمای زیاد این وسایل موهایتان را نسوزاند. پیش از استفاده از این لوازم از لوسیون و اسپری‌ روی موها استفاده کنید تا این مواد مانع از رسیدن گرمای زیاد و سوختن موها شود.
▪ یک برس نرم بخرید: برای شانه‌کردن موها برسی را انتخاب کنید که دندانه‌های زیاد و ریز و نرم داشته باشد. دندانه‌‌های نرم و ریز برس مانع از کنده‌شدن موها هنگام شانه‌کردن می‌شوند و به موها حالتی زیباتر می‌دهند و موها صاف‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌رسند.
▪ رنگ موی مناسبی را انتخاب کنید: رنگ‌های خاکستری، موشی و کدر، نور را به خوبی منعکس نمی‌کنند. رنگ‌های روشن که با رنگ‌هایی با تون گرم مخلوط شده باشند هم موها را درخشان‌تر می‌کنند و هم تارهای مو با ضخامت بیشتری به نظر می‌رسند.
▪ از آرایش نامناسب موها، بافتن، دم‌اسبی‌کردن موها، بستن موها در حالت‌هایی که به مو کشش زیادی وارد می‌کند، خودداری کنید: امروزه انواع متعددی از آرایش موها در آرایشگاه‌های زنانه انجام می‌شود که آسیب زیادی به ریشه موها وارد می‌کند. این مساله سبب شکنندگی و خردشدن موها می‌شود و به دنبال آن موها دچار ریزش می‌شوند.
▪ رنگ‌کردن موها و استفاده از مواد نگه‌دارنده رنگ یا همان تثبیت‌کننده‌ها سرعت‌ شکنندگی و نازک‌شدن موها و در نتیجه ریزش آنها را بیشتر می‌کند: بهتر است برای پیشگیری از آسیب بیش از حد موها، زمانی که موها را رنگ می‌کنید، رنگ به ریشه موها مالیده شود و سپس با شانه از ریشه به انتهای مو پخش شود و این کار بیشتر از پنج دقیقه طول نکشد.

نوشته شده در Sun 26 Jun 2011ساعت 1:18 PM توسط ملینا|

امروزه استفاده از رنگ مو در دنیا گسترش چشمگیری یافته به طوری که استفاده از رنگ مو نیز همانند عطر در فصول مختلف تغییر می کند.

در حال حاضر با شروع فصل تابستان متقاضیان به سمت رنگ روشن گرایش پیدا می کنند، اما با تغییر فصل و شروع سرما رنگ های تیره جانشین رنگ روشن می شود.

گاهی برای پوشاندن تار های سفید مو یا زیبا تر جلوه دادن موها از رنگ های شیمیایی استفاده می شوداین رنگ ها با انواع و اقسام مارک ها و بسته بندی ها و با کاربرد های مختلف در بازار وجود دارند، اما پزشکان به این نتیجه رسیده اند که رنگ کردن بیش از حد مو می تواند سلامتی انسان را به مخاطره بیندازد.

نتیجه تحقیقات جدید نشان می دهد آن دسته از افرادی که بیش از 9 بار در سال مو های خود را با رنگ های شیمیایی رنگ می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به نوعی سرطان خون قرار دارند.

به گفته پزشکان، مردم معمولا 6 تا 8 بار در سال از رنگ مو استفاده می کنند، اما اگر این میزان به بیش از 9 بار برسد، احتمال دچار شدن به این نوع از سرطان هم 60درصد افزایش می یابد.

رنگ های مو اصولا به دو دسته طبیعی و شیمیایی تقسیم بندی می شوند که رنگ موهای طبیعی یا گیاهی از برگ گیاهان حاوی رنگدانه مانند حنا، روناس، خضاب، بابونه، ایدیگو و موارد دیگر به دست می آیند. به این صورت که مثلا در مورد حنا () برگ این گیاه ابتدا خشک سپس پودرشده و به صورت خمیر در آمده و روی مو گذاشته می شود. البته حنا را می توان به صورت منفرد یا در ترکیب با گیاهان دیگری مثل ایندیگو و بابونه هم استفاده نمود. مزیت رنگ موهای گیاهی، طبیعی بودن و ایمنی نسبی آنها است، اما رنگ موی طبیعی تنوع لازم را ندارند و نتایج آن غیر قابل پیش بینی است، همچنین دریچه های مویی که با اینگونه مواد رنگ شده مسدود می شود. بنابراین رنگ کردن مو بسیار مشکل و گاهی نشدنی خواهد شد. از این رو دسترسی به رنگ هایی با پایه روشن در آینده امکان پذیر نخواهد بود، اما رنگ موهای شیمیایی، این گونه رنگ ها از مواد شیمیایی ساخته می شوند. بزرگترین مزیت رنگ موهای شیمیایی تنوع رنگ ها و عیبشان ایمنی کمتر خصوصا در فرمولاسیون های غیراستاندارد است.

رنگ موها، اصولا به 3 دسته تقسیم بندی می شوند: موقت، نیمه دائمی و دائمی. رنگ موهای موقت، سطح مو را.

عوارض استفاده از رنگ مو

با توجه به تمایل روز افزون نسل جوان به استفاده از انواع رنگ های شیمیایی بر روی موها، محققان در مورد استفاده از این گونه رنگ ها و عوارض سوء آنها هشدار دادند. رنگ کردن مو می تواند منجر به آلرژی و علایم جدی در افراد شود.

گاهی اوقات رنگ کردن مو سبب ایجاد آلرژی می شود که خارش و قرمزی پوست سر از آن جمله اند و در مواردی با سوزش نیز همراه است و گاهی اوقات حتی منجر به تورم می شود.

گفتنی است که بر خلاف تصور رایج، رنگ های تیره، پرخطرتر بوده و ریسک ابتلا به سرطان را تا 50درصد بالا می برند. از سویی دیگر گروهی از محققان هم اعلام کرده اند آرایشگرانی که به طور مداوم در تماس با رنگ های شیمیایی هستند، در معرض ابتلا به سرطان مثانه قرار دارند.

از سوی دیگر استفاده زیاد از رنگ مو باعث خشکی، شکنندگی و ریزش موی سر در زنان می شود. وضعیت طبیعی مو با استفاده از رنگ مو دچار تغییر می شود به طوری که استفاده زیاد از رنگ مو موجب خشکی و شکنندگی مو می شود؛ همچنین ریزش منطقه ای موی سر با استفاده زیاد از رنگ مو اتفاق می افتد.

توصیه های ویژه برای کاهش خطر

1.هرگز رنگ مو را بیشتر از زمان تعیین شده، روی موهای خود نگه ندارید.

2.بعد از طی مدت مقرر، حتما پوست سرتان را به دقت با آب بشویید.

3.هنگام استفاده از رنگ مو، از دستکش استفاده کنید.

4.دستورالعمل روی بسته بندی رنگ مو را به دقت رعایت کنید.

5.از مخلوط کردن 2 نوع رنگ مو خودداری کنید؛ چرا که با این کار ممکن است واکنش شیمیایی اتفاق افتد و ماده خطرناک تازه ای پدید آید.

6.قبل از هر بار استفاده از یک نوع رنگ مو، حتما کمی از آن را روی پوست دست تان امتحان کنید و درصورت عدم بروز واکنش حساسیتی، مانند قرمزی و تحریک، آن را روی موها به کار ببرید.

7.ابروها و مژه های خود را با رنگ موهای شیمیایی رنگ نکنید.

8.سعی کنید رنگ کردن موها را تا حد امکان و تا زمانی که بالا رفتن سن، آنها را خاکستری کرده است، به تعویق بیندازید.

نوشته شده در Sun 26 Jun 2011ساعت 1:15 PM توسط ملینا|

 

چه رنگ مویی برای چه پوستی؟
   برای اینكه انتخاب ایده‌آلی داشته باشید، اولین توصیه متخصصان و کارشناسان این است که رنگ مویتان را بر اساس رنگ پوست صورتتان، رنگ چشم‌هایتان و شخصیت و موقعیت اجتماعی خودتان انتخاب كنید. اما در این خصوص، توصیه‌های دیگری هم وجود دارد که شنیدنش خالی از لطف نیست.
   یافتن رنگ موى مناسب ساده نیست. انتخاب رنگ دلخواه از روى كاتالوگ رنگ فروشگاه و خریدارى آن اقدامى نادرست است. رنگ مو را با توجه به رنگ طبیعى مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب كنید. رنگى كه مى‌بینید حاصل بازتاب نور از روى رنگدانه‌هاى رنگ شده است. بنابراین یك رنگ یكسان روى موهاى مختلف نمودهاى متفاوتى دارد. رنگ موى طبیعى و مصنوعى در زیر نور فلورسنت یا نور طبیعى آفتاب متفاوت به نظر مى‌رسد.

رنگ موی مناسب پوست‌تان را انتخاب کنید
   بهترین رنگ‌ها براى كسانى كه پوست گندمگون و برنزه دارند، رنگ‌هاى شیرى، گل بهى، مسى، كرم نخودى، قهوه‌اى، زرد سوخته، قهوه‌اى مایل به قرمز، قهوه‌اى مایل به طلایى و رنگ‌هاى آبى، سبزآبى، فندقى، عسلى، سبز كاهویى و زرد است. در مورد پوست‌هاى روشن، ‌هاى‌لایت آبى، قرمز و براى پوست‌هاى صورتى و سرخ، رنگ كرم گلى، زیتونى تیره و قهوه‌اى تیره با سایه آبنوسى جلوه خاصى ایجاد خواهد كرد.

   سطح رنگ‌ها را از درجه 1 تا 10 تقسیم‌بندى كرده‌اند. رنگ درجه 10 مو را روشن و درجه 1 آن را تیره مى‌كند. رنگ موى سیاه نور كمى را منعكس مى‌كند و این درست برخلاف عملكرد رنگ موى بور است. وقتى كه رنگ موهاى خود را روشن مى‌كنید‌، هاله گرمى از رنگ‌هاى زرد و قرمز دور شما دیده مى‌شود. به یاد داشته باشید كه تركیب رنگ‌هاى زرد و قرمز، رنگ نارنجى را تولید خواهد كرد، نه رنگ دلخواه شما را.

   بهترین رنگ‌ها براى كسانى كه پوست گندمگون و برنزه دارند، رنگ‌هاى شیرى، گل بهى، مسى، كرم نخودى، قهوه‌اى، زرد سوخته، قهوه‌اى مایل به قرمز، قهوه‌اى مایل به طلایى و رنگ‌هاى آبى، سبزآبى، فندقى، عسلى، سبز كاهویى و زرد است.


   براى چشم‌هاى كهربایى یا قهوه‌ای، رنگ موهایى طلایى با‌هاى لایت قرمز، قهوه‌اى طلایى، قهوه‌اى عسلى، فندقى، مسى و قهوه‌اى سوخته مناسب است. در مورد پوست‌هاى روشن،‌هاى لایت آبى، قرمز و براى پوست‌هاى صورتى و سرخ، رنگ كرم گلى، زیتونى تیره و قهوه‌اى تیره با سایه آبنوسى جلوه خاصى ایجاد خواهد كرد. براى چشم‌هاى آبى روشن، آبى خاكسترى، آبى تیره، سبز تیره، قهوه‌اى و مشكى، بهترین رنگ مو ارغوانى با ‌هاى‌لایت شرابى، پلاتینى، خاكسترى، قهوه اى، قهوه‌اى تیره، مشكى و شیرى است.

سلیقه، قیمت، دوام
   انتخاب رنگ مو به مرغوبیت رنگ، سلیقه و خواسته شما و مدت زمانى كه مى‌خواهید آن رنگ روى موهایتان باقى بماند، بستگى دارد. اغلب زنان از رنگ‌هاى تیره شروع مى‌كنند و بعد از هر بار رنگ یك درجه روشن‌تر از قبل را برمى‌گزینند. اگر رنگ موى انتخابى موهاى سفید شما را پوشش نمى‌دهد، از رنگ مرغوب‌تر و یك درجه بالاتر از رنگ موى اصلى خود استفاده كنید.

5 عامل مهم در انتخاب رنگ مو

در انتخاب رنگ مو 5 عامل نقش دارند:
1) رنگ پوست
2) رنگ طبیعی مو
3) رنگ چشم
4) چاقی و لاغری شخص
5) شخصیت فرد
رنگ موی سر شما باید مكمل رنگ پوست‌تان باشد. هیچ‌گاه موی سرتان را بیش از 2 تا 3 درجه از رنگ طبیعی خود روشن‌تر یا تیره‌تر نكنید.

برای تشخیص رنگ سه عامل متفاوت دخیل هستند:

1) تن رنگ:
گرمی و سردی رنگ را تعیین می‌كند. رنگ‌های گرم یعنی قرمز، نارنجی و زرد. از رنگ‌های سرد نیز عمدتا آبی، سبز و بنفش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2) سطح رنگ:
روشنی و تیرگی رنگ را تعیین می‌كند كه با افزایش رنگ‌های مشكی و سفید تغییر می‌یابد.

3) ضریب اشباع رنگ:درجه غلظت و یا میزان رنگدانه‌های موجود را تعیین می‌كند.

چه رنگی به چه پوستی می‌آید؟
آنها که پوست‌شان تیره است: (رنگ‌های شرابی، مسی، شاه بلوطی، فندقی، بادامی وآجری)
آنها که پوست‌شان روشن است: ( بلوند خاكستری یا صدفی، قهوه‌ای مات، بلوند دودی و‌ های‌لایت آبی ویا قرمز)
آنها که پوست‌شان گندمگون است: (شیری، گل بهی، مسی، كرم نخودی، قهوه‌ای، فندقی وعسلی)
آنها که پوست‌شان صورتی است: (كرم گلی، زیتونی تیره و قهوه‌ای تیره)
آنها که چشم‌شان آبی است: (آبی خاكستری، آبی تیره، قهوه‌ای و مشكی)
آنها که چشم‌شان كهربایی است: (طلایی، فندقی، مسی و قهوه‌ای سوخته)

نوشته شده در Sun 26 Jun 2011ساعت 1:4 PM توسط ملینا|

ستفاده صحيح از سشوار و بابليس
وقتي به يک مهماني دعوت مي *شويد، چگونه موهاي *تان را آرايش مي* کنيد؟ آيا به آرايشگاه مي *رويد و کلي پول را فداي آرايش موهاي *تان مي *کنيد، يا با بابليس، موهاي *تان را فر مي *دهيد و يا باد داغ سشوار را براي صاف کردن موهاي *تان انتخاب مي *کنيد؟
خلاصه، اگر زياد با اين دو وسيله داغ يعني بابليس و سشوار، سر و کار داريد، توصيه مي *کنيم نکات ايمني مربوط به آن ها را هم بدانيد.
امروزه بيگودي *هاي الكتريكي، رايج* ترين وسيله فر کردن مو هستند. بابليس جديدترين نوع بيگودي* هاي الكتريكي است و ميله پلاستيكي بلند و قابل انعطافي است كه مو را دور آن مي *پيچند.
برس مناسب براي سشوار
موقع سشوار کشيدن، استفاده از برس براي خشک کردن و حالت دادن به موها وقت کمتري از شما خواهد گرفت و در نهايت موهاي* تان بهتر مرتب مي *شوند و فرم مي* گيرند.
اگر نخواستيد از برس براي خشک کردن موهاي* تان استفاده کنيد، انتخاب ديگر اين است که فقط با استفاده از دست *تان موهاي *تان را جابجا کنيد و جلوي سشوار آن ها را خشک کنيد. بهترين برس، برسي بزرگ و گرد است. اين برس پس از سشوار کشيدن بهترين حجم و حالت را به موهاي* شما خواهد بخشيد.
برس *هاي فلزي براي سشوار کشيدن مناسب *ترين هستند و بهترين شکل را به موهاي* تان خواهند داد.
شما مي* توانيد از برس *هاي کم *قطرتر براي مرتب کردن و سشوار کشيدن موهاي چتري *تان استفاده کنيد. برس*هاي پارويي براي پرداخت نهايي موهاي بلند، پس از سشوار کشيدن مناسب* هستند.
برس* سشوار در 3 اندازه بزرگ، متوسط و کوتاه در بازار وجود دارد.
موهاي برس* هاي چوبي، ترکيبي از موهاي طبيعي و مصنوعي است، بنابراين به گرفتن بهتر موها درون *شان کمک مي* کنند.
سشوار و حرارت متمرکز
سشوارهايي که در آرايشگاه* ها استفاده مي *شوند، سشوارهايي قوي* هستند، ولي براي استفاده* هاي خانگي مي *توان سشوارهاي کم *قدرت *تري را نيز انتخاب کرد.
دقت کنيد سشواري که مي *خريد، حتما داراي درجه* ي سرعت پايين و بالا باشد و شما بتوانيد به آساني سرعت آن را تنظيم کنيد. يک سشوار خوب بايد بتواند باد سرد نيز توليد کند.
براي اين که موهاي *تان را براق کنيد، سشوار را براي باد داغ تنظيم کنيد. اگر سشوار را طوري تنظيم کنيد که باد سرد توليد کند، روغن*، ژل و ساير فرآورده*هايي که براي فرم دادن موهاي* تان استفاده کرده*ايد روي موهاي* تان ثابت خواهند شد و همچنين از ايجاد الکتريسيته ساکن در موهاي* تان جلوگيري خواهد کرد.
هنگام استفاده از سشوار، آن را روي موهاي* تان حرکت دهيد و يکجا نگه نداريد، زيرا حرارت ثابت سشوار به موهاي *تان آسيب خواهد زد.
تلاش کنيد سرهاي مخصوص پخش *کننده حرارت و باد را سر دهانه سشوارتان وصل کنيد تا حرارت بر سطح موهاي *تان پخش شود، به ويژه اگر موهاي *تان مجعد است، استفاده از اين سرها سبب مي *شود موهاي *تان شکل و فرم دلخواه را به دست آورند. گرچه استفاده از سرهاي ويژه، زمان سشوار کشيدن را طولاني *تر خواهد کرد.
اگر مي* خواهيد موهاي تان براق شود
اگر مي *خواهيد پس از سشوار کشيدن موهاي *تان برق بيفتد، از باد گرم سشوار استفاده کنيد. هر چه بيشتر از باد سشوار و برس روي يک بخش از موهاي *تان استفاده کنيد، موهاي *تان بيشتر برق مي *افتند، ولي در اين صورت امکان صدمه ديدن موهاي *تان در اثر باد داغ سشوار نيز افزايش مي *يابد.
موهاي *تان را به دور برس بپچيد و در حالي که سشوار را روي آنها گرفته *ايد، به آرامي *موها را از برس باز کنيد. براي اين که موهاي *تان کمتر آسيب ببينند، بهتر است سر مخصوص پخش حرارت و باد سشوار را بر سر لوله آن نصب کنيد.
براي اين که ساقه موهاي *تان در اثر باد سرد سشوار نسوزد، پس از سشوار کشيدن هر بخش از موهاي *تان، چند ثانيه صبر کنيد تا آن بخش از موهاي* تان خنک شود. سپس دوباره کار خود را تکرار کنيد.
اگر دوست داريد موهاي* تان حجم پيدا کنند، بخش کوچک از موهاي* تان را انتخاب کنيد. آن بخش را دور برس بپيچيد و خلاف جهت ريشه موهاي *تان بکشيد. هم* زمان سشوار را هم روي آن بگيريد.
نکات لازم هنگام استفاده از اتوي مو (بابليس)
* قبل از اتو کشيدن موها، حتما موها را با سشوار خشک کنيد.
* بعد از خشک کردن، از براق کننده* هاي مو در لابه لاي موها استفاده کنيد.
* اگر موهاي خيلي فر يا وزي داريد، براي اتو کشيدن، لايه*هاي باريک و نازکي از موها را برداريد.
* براي موهاي صاف که فقط کمي موج دارند، حتما قبل از اتو، موادي مانند واکس يا کرم مو را به مقدار کم به نوک انگشتان زده و به همه جاي موهايتان بماليد تا پوششي بين مو و اتو باشد و از سوختن مو جلوگيري شود، زيرا اين موها نسبت به موهاي فر شکننده *تر و ضعيف *ترند. اما در مورد موهاي فر، فقط قبل از اتو از براق کننده* ها استفاده کنيد و از واکس و کرم مو بعد از اتو، براي گرفتن خورده موهاي روي سر و مو خوره* ها، آن هم به مقدار خيلي کم استفاده کنيد (استفاده از واکس و کرم زياد بعد از اتو براي موهاي فر، آنها را وز خواهد کرد و قبل از آن هم در صاف کردن موها شما را دچار مشکل مي *سازد.)
* براي موهاي خيلي فر بعد از يک بار اتو کشيدن لايه هاي نازکي از مو، مقدار کمي واکس را کف دست* ها زده و روي موها بکشيد و بعد دوباره با جدا کردن لايه *هاي ضخيم* تر مو، آن ها را اتو کنيد تا کاملا صاف شوند.
* اتو کشيدن موها از ريشه، به موها آسيب جدي رسانده و باعث ريزش آن ها خواهد شد. پس با فاصله از ريشه ي موها، آنها را اتو کنيد.
* استفاده مکرر و زياد از اتوي مو باعث ريزش و کم شدن و فاصله انداختن بين موها خواهد شد، پس بهتر است تنها در مواقع خاص، اين کار را انجام دهيد.
* موهاي رنگ و مش شده و* هايلايت را حتما قبل از اتو، با مقدار کمي واکس مو بپوشانيد تا کمتر آسيب ببينند، زيرا دکلره و رنگ، مقاومت مو را در برابر حرارت کم مي* کنند و به راحتي در اثر گرما، موها از وسط مي شکنند و مي* ريزند.

نوشته شده در Sun 22 May 2011ساعت 0:7 AM توسط ملینا|

در این مقاله ، “دیوید بایی” آرایشگر معروف چهره های هالیوودی نظیر “اسکارلت جوهانسون” ، ” نیکول کیدمن” و “گوینت پالترو” روش حالت دادن موهای خیس را به ما آموزش می دهد. پس با ما همراه باشید.

یک شیشه اسپری مخصوص حاوی یک بخش شامپو و چهار بخش آب برای خودتان تهیه کنید. زمانیکه به کنار دریا می روید و موهایتان را در حوله می پیچید ، از ریشه موها تا نوک آن را با این شامپو بشویید و سپس با یک شانه دندانه درشت موهایتان را شانه کنید. ( از برس استفاده نکنید – برس موهایتان را خراب می کند). با اینکار موهایتان نرم می شوند – حتی بعد از شنا کردن در استخر – و به موهای شما فر طبیعی می بخشد.
بگذارید موهایتان نمکی باقی بمانند!
• آب شور یکی از بهترین حالت دهنده هاست ، پس موهایتان را بعد از شنا در دریا نشویید. در یکی از فیلم های سینمایی پیشنهاد دادم آنجلینا جولی بعد از بیرون آمدن از آب دریا موهایش را نشوید و زمانی که موهای وی را خشک کردم موهای او دارای موج های طبیعی و فوق العاده ای شد که هیچ آرایشگری با فنون آرایشگری نمی توانست آنقدر طبیعی و زیبا موهای او را درست کند.

ممکن است موهای نازک زمانیکه خیس هستند ژولیده به نظر برسند ،‌پس وقتی که از آب بیرون آمدید ، موهایتان را از پشت با یک کش دم اسبی ببندید. ( فقط مراقب باشید کشی که به موهای خود می بندید از مواد طبیعی ساخته شده باشد،‌ تا باعث شکستگی موهایتان نشود).
• اگر شما عادت دارید مدت زمان زیادی در استخر بگذرانید ، بهتر است بعد از بیرون آمدن از آب موهایتان را زیر آب دوش نگه دارید تا کلر نتواند به موهای شما آسیب بزند. بعد از آن با شامپوی مخصوصی که درست کرده اید موهایتان را شسته و با شانه مرتب کنید.
• وقتی که شما زمان زیادی را در آب و زیر نور خورشید می گذرانید ، موهایتان ضخیم تر و فردار می شوند ، این حالت مو زیباست اما شاید موهای شما را ژولیده نشان بدهد. موهایتان را از دو سانتی فرق سر شانه کرده و به عقب بزنید و با گیره سر محکم کنید. یا قسمتی از موهای خود را به کناری بزنید و بگذارید قسمت کوچکی از موهای جلوی سر روی پیشانی تان بریزد . برای اینکه جذاب تر به نظر برسید ، موهایتان را از وسط به دو قسمت کنید و یک قسمت را با گیره ببندید و بگذارید قسمت دیگر روی شانه هایتان رها شوند.
• اگر می خواهید به مهمانی بروید ،‌حتما یک یا نیم ساعت قبل از آب بیرون بیایید تا موهایتان زمان کافی برای خشک شدن داشته باشند. موهایتان را شانه کنید ، یک قسمت را کنار بزنید ، و قسمت دیگر را روی شانه هایتان رها کنید. اگر می خواهید منظم تر به نظر برسید ، یک پیشانی بند نقره ای را امتحان کنید ، یا یک روسری کوچک به عنوان دستمال سر به موهایتان ببندید ، تا از بهم ریختگی موهای شما در مقابل باد محافظت کند.

نوشته شده در Sun 22 May 2011ساعت 0:7 AM توسط ملینا|

با این محلول موهای آسیب دیده با دکلره و رنگ تقویت می شوند!!


 

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که همه ی موهایتان را یا دکلره روشن و یا آنها را مش کرده و با آسیب دیدگی شدیدشان روبرو شده باشید و برای رفع آن کراتینه کردن و یا تقویت با انواع ماسکها ، کوتاهی و…به شما پیشنهاد شده باشد که البته جدای از اینکه هر کدام از راهکارهای شیمیایی درصد تاثیر منفیشان بیش ازمفید بودنشان است شما برای انجام آنها اقدام نکرده باشید.

حال برای اینکه آسیب دیدگی موهای پوسیده و دمیج را تا حدودی بدون دخالت مواد شیمیایی و با یک محلول کاملا طبیعی و موثر رفع کنید به این توصیه ی ما توجه و عمل کنید:

اگر موهایتان بلند است یک تشت را از آب پر کرده و با نمک بسیار مخلوط کنید تا محلول بسیار شوری بدست آید، سپس در حمام موهای بلندتان را یکی دو دقیقه در این تشت قرار داده و با دست آب نمک را از بالا به پایین موها بریزید تا همه جای آنها به این محلول  آغشته شود .

برای موهای متوسط یا کوتاه هم  آب نمک غلیظ کمتری درست کرده که هم می توانید با آب پاشهای کوچک آن را لابه لای موها بپاشید و هم آرام آرام با مشت روی موها بریزید .توجه داشته باشید که خیلی باید مراقب چشمانتان باشید تا این محلول داخل چشم نرود.

هر چه زودتر پس از آسیب دیدن موها این کار را انجام دهید تاثیر بهتری خواهد داشت.

شاید لازم باشد این عمل چندین و چند بار تکرار شود و شما بدون نگرانی برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب آن را تکرار کنید.

هنگام انجام این کار حتما مراقب چشمانتان باشید .

 

نوشته شده در Sun 22 May 2011ساعت 0:4 AM توسط ملینا|

با مصرف موضعی کافئین می‌توان با به کارگیری درست ترکیبات کافئین در انواع داروهای موضعی و انواع شوینده‌های طبی همراه با ناقلین مناسب که بتوانند باعث انتقال این ترکیبات به ریشه‌های مو شوند از ریزش ارثی موها جلوگیری کرد.

یك متخصص پوست و مو عنوان كرد: مصرف موضعی کافئین می‌تواند با مهار عوامل اصلی ریزش مو یعنی هورمون «دی هیدروتسترون» و «آنزیم فسفودی استراز» از ریزش موها جلوگیری کند.

دکتر علیرضا عابدی متخصص پوست و مو در گفت وگو با ایسنا، گفت: تماس موضعی کافئین با ریشه‌های مو می‌تواند با مهار اثرات مضر هورمون «دی هیدروتسترون» از ریزش موها جلوگیری کند.

وی درباره علل ریزش مو گفت: در جوامع امروزی شایع‌ترین دلیل ریزش مو عامل هورمونی است که با نوعی گرایش ارثی از نسلی به نسل دیگر قابل انتقال است و این نوع ریزش مو در مردها با شروع سن بلوغ و در زنان با نزدیک شدن به سنین یائسگی پدید می‌آید و نقش اصلی را در این میان فرم فعال هورمون تسترون به عهده دارد.

دکتر عابدی عنوان کرد: با مصرف موضعی کافئین می‌توان با به کارگیری درست ترکیبات کافئین در انواع داروهای موضعی و انواع شوینده‌های طبی همراه با ناقلین مناسب که بتوانند باعث انتقال این ترکیبات به ریشه‌های مو شوند از ریزش ارثی موها جلوگیری کرد.

وی تاکید کرد: در بسیاری از موارد ریزش مو که به صورت ارثی بروز پیدا می‌کند، به علت وجود ژن ریزش مو، نمی‌توان کار خاصی برای افراد انجام داد اما در مواردی که ریزش مو اکتسابی است و به علت اختلالات هورمونی بروز پیدا می‌کند، می‌توان با تنظیم هورمون‌های مسبب بیماری و یا به صورت موضعی مشکل را برطرف کرد.

نوشته شده در Sun 22 May 2011ساعت 0:2 AM توسط ملینا|

یک متخصص تغذیه گفت: ماساژ دادن پوست سر با روغن رزماری از ریزش مو جلوگیری می‌کند و پوست سر را سالم نگه می‌دارد.

مرتضی صفوی افزود: رزماری (اکلیل کوهی) گیاهی مناسب برای میانسالان است و درمان دردهای عضلانی و رماتیسمی مفید است.

وی گفت: اکلیل کوهی یک بوته همیشه سبز است و به دمای سرد حساس است. به دلیل داشتن ماده شیمیایی به نام کارنسیک اسید است و دارای مزه خاصی است. این ماده با دیگر فیتوکمیکال‌ها مانند لیکوپن گوجه فرنگی ترکیب می‌شود و سلول‌های سرطانی را می‌کشد.

صفوی گفت: از اکلیل کوهی به عنون چاشنی در غذاها استفاده می‌شود و اگر به خوبی خشک شود داخل شیشه‌های غیرقابل نفوذ به مدت طولانی نگهداری می‌شود.

وی اضافه کرد: روغن رزماری یک روغن محرک است که بوی نافذ و گرمی دارد و بر اعصاب مرکزی اثر مؤثری دارد و در سهولت ترشح و دفع صفرا مفید است. در بیماری‌های یرقان و نارسایی کبد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این متخصص تغذیه افزود: مصرف رزماری (اکلیل کوهی) برای برطرف کردن ضعف عمومی و خستگی مفرط برای افرادی که دوره نقاهت را می‌گذرانند.

صفوی افزود: مصرف موضعی این روغن می‌تواند، موجب بروز خارش و قرمزی شود و ماساژ دادن پوست سر با روغن رزماری از ریزش مو جلوگیری می‌کند و پوست سر را سالم نگه می‌دارد.

نوشته شده در Sun 22 May 2011ساعت 0:1 AM توسط ملینا|

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که روغن‌ها، شامپوها و برخی داروهای گیاهی می‌توانند سبب تقویت موها شوند …

از آن نمونه، می‌توان به مخلوط نخود خام و زرده تخم‌مرغ، شامپوحنا، شامپوسیر، صابون‌های خرچنگ و انواع شامپوهای ویتامینه اشاره کرد.

ولی آیا واقعا اینها، راه‌حل‌های مناسب و قابل ‌اعتمادی است؟
در گذشته، مردم برای درمان ضایعه‌های پوستی از داروهای گیاهی استفاده می‌کردند. با توسعه و پیشرفت دانش پزشکی در زمینه پوست و مو، محصول‌های استاندارد و تاییدشده توسط مراجع ذی‌صلاح بهداشتی وارد بازار شدند که عمدتا مواد اولیه آنها از همان گیاه‌های دارویی بود، با این تفاوت که مواد ناخالص و مضر آن را جدا و عصاره گیاهی موثر را وارد محصول‌هایی کرده و تغییرهایی در ماده موثر گیاهی ایجاد کردند تا عوارض جانبی آن را به حداقل برسانند. مطالعه‌ها نشان داده اینکه بعضی مردم خصوصا بدون تجویز پزشک از این‌گونه داروهای گیاهی -که در عطاری‌ها فروخته می‌شود- استفاده می‌کنند، علاوه بر ایجاد عوارض‌جانبی نامناسب، تاثیر روی پوست یا موی آن هم حداقل است. هرچند گاهی برای کسب درآمد از اسامی گیاهی (نه صفت گیاهی) برای محصول‌هایی استفاده می‌کنند ولی اکثرا تاثیر بیشتری از محصول‌های مشابه که از آن اسامی استفاده نکرده‌اند، ندارند. استفاده از اسامی حنا، سیر، بابونه و… اکثرا برای فروش بیشتر است.

عمدتا این محصول‌ها با مرطوب‌ کردن موها، باعث طراوت و نرمی موها می‌شوند تا به آسانی شانه شوند، یعنی همان اثری که نرم‌کننده‌های مو دارند. استفاده از بعضی موادغذایی که مصرف خوراکی آنها مفید است روی موهای سر یا پوست صورت بدون تاثیر است.
موادی مانند زرده تخم‌مرغ، قرص ضدبارداری یا خاویار ماهی و… به جز کثیف کردن موها هیچ ارزش علمی ندارند. کرم‌ها، صابون یا شامپوهای مورد ادعا که از خاویار، خرچنگ یا اسامی دیگر استفاده می‌شوند هم هیچ‌گونه مزیتی بر محصول‌های مشابه فاقد این نام‌ها ندارند و اکثر اینها محصول‌هایی معمولی هستند که از این اسامی به عنوان «اسم» استفاده کرده‌اند، نه اینکه «صفت» آن اسم را دارا باشند

نوشته شده در Sun 22 May 2011ساعت 0:0 AM توسط ملینا|

گفتگو با آقای دکتر بهروز باريک‌بين

هزينه کراتينه کردن موي شما در آرايشگاه به طور متوسط 700هزار تومان مي‌شود؛ يعني بايد اين مبلغ را بپردازيد تا موهاي‌تان از حالت فر و وز درآيد و صاف ‌شود. اما شايد موقعي که داريد از آرايشگاه بيرون مي‌آييد، با خودتان بگوييد که چرا بايد اين همه پول را بر باد مي‌دادم؟ مگر کراتينه کردن مو چه‌ کار عجيب و غريبي است که اين همه خرج برمي‌دارد؟ با دکتر بهروز باريک‌بين، متخصص پوست و مو، عضو هيات علمي دانشگاه علوم‌پزشکي شهيد بهشتي درباره اين مد و ضررهاي آن به گفتگو نشسته‌ايم.
آقاي دکتر‍! بيماران شما هم از کراتينه کردن مو سوال مي‌کنند؟بله؛ اخيرا يکي از سوالاتي که متخصصان پوست و مو زياد از بيماران مي‌شنوند، همين مساله کراتينه کردن موهاست. يکي از اعمالي که در آرايشگاه‌هاي زنانه مُد شده همين است که گويا قيمت قابل توجهي هم دارد. بيماران سوال مي‌کنند که آيا خوب است براي نرم شدن و لخت شدن موهاي آسيب‌ديده‌شان در اثر رنگ مو، از کراتينه کردن مو استفاده کنند يا خير؟
جواب شما چيست؟خب، هر نوع خاصي از کراتينه کردن موها با خطراتي همراه است و مشتري‌هاي کراتينه کردن مو بايد با اين خطرات بالقوه آشنايي داشته باشند و سپس آگاهانه اين کار را براي صاف و براق کردن موها انتخاب کنند. کراتين يک پروتئين اساسي است که در بدن پستانداران يافت مي‌شود و معمولا در مو، پشم، شاخ‌ها و ناخن‌ها وجود دارد و از آنجا که درمان‌هاي سالني و آرايشگاهي، آن را عموما با صاف کردن موها مي‌شناسند، لذا اين تصور پيش مي‌آيد که کراتين به موهاي صاف مربوط مي‌شود، در صورتي که اينطور نيست. هنگام کراتينه کردن موها، محلولي روي موها استعمال مي‌شود که کراتين با موها ممزوج شده و آسيب‌هاي کوتيکول مو ترميم مي‌شود. کراتين موجب براق شدن و کاهش وز مو مي‌شود اما به طور مستقيم موجب صاف شدن موها نمي‌شود. پس از آنکه محلول کراتين استعمال شد، محلولي از مواد شيميايي روي موها استعمال مي‌شود که با تغيير دادن نيمه‌دايمي ساختار مو موجب صاف شدن مي‌شود. اغلب جزء اصلي اين محلول، فرمالدييد است که يک ماده شيميايي خطرناک و سرطان‌زاست و موجب مي‌شود درمان‌هاي کراتينه از نظر بسياري از متخصصان جايز دانسته نشود و خطرناک محسوب ‌شود. در بعضي سالن‌هاي آرايشي نيز هنگام کراتينه کردن مو از ماسک‌هاي دهاني نيز براي کاهش استنشاق اين ماده استفاده مي‌شود و به طور معمول، پس از اين مرحله، موها اتو مي‌شوند تا ظاهر جديد مو ثابت شود.
نتيجه‌اي هم دارد؟نتايج درمان‌هاي کراتينه کردن مو بين استفاده‌کننده‌ها متفاوت است. در بعضي‌ها همان انتظاري که از قبل دارند، برآورده مي‌شود و ماه‌ها موهاي‌شان صاف و لخت باقي مي‌ماند ولي در بعضي ديگر رضايت‌مندي کمتر است و فقط تا چند هفته موها به حالت اوليه باقي مي‌ماند. بسياري از افراد نگران کاربرد فرمالدييد در فرآورده‌هاي کراتينه کردن موها هستند و تصميم مي‌‌گيرند در مراتب بعد از فرآورده‌هاي فاقد فرمالدييد استفاده کنند. حقيقت اين است که هر چند تب کراتينه کردن موها در سالن زيبايي و آرايشگاه‌ها بالا گرفته اما افراد بايد از خطرات آن آگاه باشند.********
درباره ساختار شيميايي خود کراتين بيشتر توضيح مي‌دهيد؟بله؛ کراتين توسط کراتينوسيت‌ها (که سلول‌هاي زنده‌اي هستند) ساخته شده و قسمت بزرگي از بدن شامل پوست، مو و ناخن‌ها را تشکيل مي‌دهد. اين سلول‌ها به آهستگي از بالاي غشاي پايه به سمت بيرون حرکت مي‌کنند و نهايتا دچار مرگ شده و لايه محافظ را تشکيل مي‌دهند. هزاران هزار سلول کراتينوسيت همه‌روزه دچار ريزش مي‌شوند و اين فرآيند در برخي بيماري‌ها مانند پسوريازيس تسريع مي‌گردد. آسيب لايه خارجي کراتين مي‌تواند پوست، مو يا ناخن را بيمار و پوسته‌دار کند.
مي‌توان با خوراکي ها اين لايه کراتين را روي سطح مو تقويت کرد؟بله؛ با مصرف غذاهايي مثل ژلاتين و مرطوب‌ نگاه داشتن مو و ناخن، کراتين مي‌تواند تا اندازه‌اي به رشد خود ادامه دهد. به طور کلي، هر چه لايه کراتين مو يا ناخن ضخيم‌تر باشد، آنها سالم‌تر خواهند بود؛ زيرا سلول‌هاي مرده خارجي، سلول‌هاي زنده داخلي را محافظت خواهند کرد. مرطوب‌ نگه داشتن لايه خارجي کراتين نيز موجب سلامت آن و جلوگيري از ترک برداشتن و قطعه‌قطعه شدن آن مي‌شود.
براي کراتينه کردن مو در آرايشگاه‌ها چه کار مي‌کنند؟واقعيت اين است که کراتينه کردن مو که امروزه خيلي رايج شده، مي‌تواند موهاي فرد را صاف و نرم کرده و آن را به مدت چند ماه براق و بدون پيچش نگه دارد. اين روش که امروزه در بسياري از آرايشگاه‌ها و سالن‌هاي مو وجود دارد و ممکن است انجام‌ آن تا يک سال طول بکشد همان‌طور که گفته شد پرهزينه است. بر اساس شيوه برزيلي اين فرآيند يک درمان دوگانه نياز دارد. ابتدا موها با استفاده از کراتين که يک پروتئين طبيعي است تقويت مي‌شوند و سپس ساختار مو با استفاده از مواد شيميايي دگرگون مي‌شود تا صاف شود.
حرف آخرحرف من اين است که آن کيفيت مويي که خداوند به ما داده، بهترين است. اما گاهي ما خودمان موهاي‌مان را نابود مي‌کنيم؛ با رنگ کردن‌هاي متعدد، استفاده از مواد شيميايي مختلف روي مو، اتو کردن‌ها، سشوار کشيدن‌هاي پياپي و … و بعدش دنبال راهکاري براي ترميم تمام اين آسيب‌هاي مو مي‌گرديم. کراتينه کردن مو هم شايد براي عده‌اي که موهاي بسيار وز دارند که اصلا قابل شانه شدن نيست، آن هم هر از چند گاهي مناسب باشد و البته با علم و آگاهي به خطرات ناشي از فرمالدييد يا مشتقات آن. نهايتا تصميم با خود افراد است که مي‌خواهند سلامت‌شان را به صاف شدن موهاي‌شان بفروشند يا نه؟

نوشته شده در Sat 21 May 2011ساعت 11:59 PM توسط ملینا|

موخوره یکی از آسیب ‌هایی است که در اثر عوامل مختلفی مانند بی‌توجهی و عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی، تارهای مو را درگیر و باعث دو شاخه شدن و شکستگی موها می ‌شود.

دکتر بهروز باریک بین، متخصص پوست و مودر گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، گفت: به طور کلی هر عاملی که سبب آسیب رساندن به تار مو و کوتیکول مو شود، باعث موخوره می ‌شود كه عبارت از دو شاخه شدن انتهای ساقه است.

این متخصص پوست و مو در ادامه افزود: همچنین عواملی مانند استفاده زیاد از سشوار، شانه زدن بیش از حد مو به خصوص با شانه ‌های پلاستیکی که باعث ایجاد الکتریسیته ساکن میان شانه و تارهای مو می ‌شود، رنگ کردن مکرر موها و در نتیجه خشک و شکننده شدن تار موها و شانه کردن زیاد موها در حالت خیس از جمله عوامل موثر برای ایجاد موخوره در یک فرد است.

رنگ كردن مو و استفاده مکرر از شانه‌ های پلاستیکی باعث ایجاد موخوره  می ‌شود.

وی در پایان توصیه كرد: در صورت ایجاد موخوره در تارهای موی خود همواره از شامپوهای ملایم و مرطوب کننده استفاده کرده و هر بار قبل از استحمام و شستن موها به مدت نیم ساعت موهای خود را با روغن زیتون و یا روغن نارگیل چرب کنید.

همچنین قبل از شستن موها از کرم‌ های مرطوب کننده و نرم کننده مو استفاده كنید.

نوشته شده در Sat 21 May 2011ساعت 11:56 PM توسط ملینا|برج حمل (فروردین)
متولدین این ماه دوست دارند در همه چیز اول باشند. آنها از همه اطلاعات روز مربوط به مُد و مارک های مختلف لباس آگاهند. آنها از امتحان کردن هر چیزی که مطابق با علایقشان باشد هیچ واهمه ای ندارند و از جسورانه ترین استایل ها و سبک ها استفاده می کنند. به محض دیدن هر مدل جدید در ویترین مغازه ها، باکی ندارند که حقوق به زحمت به دست آورده شان را صرف خرید آن کنند، چون می خواهند اولین نفری باشند که آن مدل را تن می کند. مطمئناً هر مُد و سبک جدیدی از لباس برای اولین بار توسط یکی از متولدین این ماه پوشیده شده است.متولدین این ماه بنا بر طبیعت آتشین خود، تمایل زیادی به رنگ های قرمز و سیاه دارند. کاری ندارند که چه رنگ، چه جنس یا چه مدلی از لباس به آنها بیشتر می آید، آنها همه ی مدل ها و همه ی رنگ ها را امتحان می کنند. لباسهای آنها معمولاً رنگارنگ و پر نقش و نگار است. اما هر چه که هست کاملاً مطابق با آخرین مُد جهان است. کلاه و الماس برای زینت بخشیدن به انگشتان و گردن جزء لوازم زینتی است که بیشتر از چیزهای دیگر مورد استفاده متولدین این ماه قرار می گیرد.
مارک لباس مورد علاقه: Gucci

برج ثور (اردیبهشت) :
تا به حال مشاهده نشده است که متولدین این ماه لباسی تن کنند که از مُد افتاده باشد. آنها جزء برجسته ترین مُدگرایان هستند که انتخابشان باعث فخر هر تولیدکننده لباس است. آنها خوب می دانند که در یک میهمانی شام چه لباسی باید تن کنند، و حتی لباس های کارشان را هم از معروف ترین مارک ها و تولیدکننده ها خریداری میکنند. قیمت لباس برای آنها هیچ اهمیتی ندارد، چون می دانند از هر چه که خوششان بیاید تا آخر عمر متعلق به آنها خواهد شد. با همه ی این اوصاف، به نظر متولدین این ماه، لباسهای خوش دوخت هیچ وقت از مُد نمی افتند و مارک و لیبل لباسها در درجه اول اهمیت قرار نمی گیرد.لوازم زینتی مربوط به گردن برای آنها نسبت به سایر لوازم اهمیت بیشتری دارد. شال گردن و گردن بند بسیار به آنها می آید. خانم های متولد این ماه بهتر است موهای خود را بالا جمع کنند و آنها را با گیره سرهای زمردین ببندند. به نظرشان رنگ های روشن و پر زرق و برق به درد طبقه متوسط اجتماع می خورد، و رنگ های قهوه ای، بژ و خاکی برای آنها مناسبتر است.
مارک لباس مورد علاقه: Louis Vuitton

برج جوزا (خرداد)
برای متولدین ماه دوقلوها هر روز با یک ماجرای جدید همراه است. احتمالاً این افراد هر روز صبح کمد لباسشان را باز می کنند و با جستجو درمیان کوه لباس های درهم و برهم، به دنبال لباسی می گردند که با حال و هوای آن روزشان جور باشد. زیاد دنبال مُدهای مختلف نیستند چون خیلی زود از آن خسته می شوند. اما اگر هر روز یک مُد جدید برای آنها وجود داشته باشد، مشتاقانه از آن استقبال خواهند کرد، اما آن مُد فقط ۲۴ ساعت برای آنها دوام خواهد داشت و نه بیشتر. در خرید کردن مراقب خرج کردن و قیمت ها هستند، اما اگر از چیزی واقعاً خوششان بیاید، بی تردید آن را می خرند. مارک لباس برای آنها کوچکترین اهمیتی ندارد، چیزی که برای آنها مهم است این است که از ظاهر لباس خوششان بیاید، همین.به پوشیدن تاپ و بلوزهای تنگ و چسبان علاقه زیادی دارند، چون می توانند بازوهای زیبایشان را از این طریق به نمایش بگذارند. دست بند و بازوبند جزء لوازم زینتی مورد علاقه آنهاست. اگر بخواهند صبح ها از خانه خارج شوند، آرایش چندانی نمی کنند، شاید فقط یک آرایش خیلی ساده و کمرنگ، مثل یک برق لب. متولدین این ماه دوست دارند هر مدل لباسی را امتحان کنند، اما با اینحال آرایش موهایشان همیشه ساده است.
مارک لباس مورد علاقه: Alexander McQueen

برج سرطان (تیر)
خوشبختی بالاپوشی است که سالیان سال همراه متولدین این ماه است. همانقدر که به عزیزان و نزدیکانشان وابسته هستند، به لباسهایشان نیز وابسته اند. در گنجه لباسهای متولدین این ماه، حتی قدیمی ترین لباسهایشان هم دیده می شود. خانم های متولد این ماه علاقه ای به پوشیدن لباسپای اسپرت ندارند، و در لباسهایشان همواره حال و هوای زنانه دیده می شود. در کمد لباسشان انواع و اقسام مدل های لباس زیر، از هر رنگ و مدل وجود دارد. پیراهن های مجلسی و زنانه برایشان در راس اهمیت قرار دارد.به نظرشان هر لباسی با جواهرات زیبا و گردن بند های بلند، زیباتر و کامل تر می شود. برای آنها مروارید زیباترین جواهر است و هاله هایی از رنگ سبز آنها را باشکوه تر می کند. اما زیاد اهل آرایش کردن نیستند، مگر اینکه انجام آن سریع و مختصر باشد. برای خشک کردن موها به هیچ وجه از سشوار استفاده نمی کنند، و ترجیح میدهند موهایشان به طور طبیعی خشک شود. آنها ترجیح می دهند که بنا بر راحتی خودشان لباس انتخاب کنند نه براساس مُد روز، اما خوب می دانند که چطور جلوی جمع حاضر شوند که همه را مسحور خود کنند.
مارک لباس مورد علاقه: Ralph Lauren

برج اسد (مرداد)
متولدین این ماه دوست دارند بهترین از هر چیز را برای خود داشته باشند. اگر پول خرید لباسی را نداشته باشند، به هر طریقی باید آن را از آنِ خود کنند. همیشه خوش کیفیت ترین لباسها را بر تن این افراد می بینید. راحت بودن لباس برای آنها کم ترین اهمیت را دارد، درعوض مارک و لیبِل لباس و مطابق بودن آن با آخرین مد روز برای آنها در درجه اول اهمیت قرار دارد. کت و شلوارهای رسمی را در محل کار می پوشند اما در ساعات فراغت ترجیح می دهند لباسهای اسپرت تر و البته از مارک ها معروف تن کنند.خانم های متولد این ماه در استفاده از جواهرات و زینت آلات پر زرق و برق و گرانقیمت زیاده روی می کنند. رنگ های مورد علاقه آنها طلایی، برنز و نارنجی است. متولدین این ماه دوست دارند طوری لباس بپوشند که نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند، و الحق که راه آن را خوب بلدند.
مارک لباس مورد علاقه: Versace

برج سنبله (شهریور)
متولدین این ماه به خوبی از لباسهایشان محافظت می کنند و لباسهایشان همیشه اتوکشیده و شق و رق است. این افراد که ذاتاً ساده گرا هستند، به قیمت لباس اهمیت زیادی می دهند. ترجیح می دهند لباسهایی گرانتر و خوش کیفیت تر داشته باشند، تا لباسهایی ارزان که با یک یا دو بار شستشو از بین برود. هیچ آثاری از زرق و برق در لباس آنها مشاهده نمی کنید و وقتی از در خانه بیرون می روند، مثل فرشته ها در کمال سادگی و البته زیبایی هستند. لباسهایی که انتخاب می کنند، علاوه بر سادگی بسیار خوش دوخت هستند و یک عمر برایشان ماندگار خواهند بود.زنان متولد این ماه علاقه زیادی به پوشیدن تاپ و بلوزهای کوتاه دارند تا شکم حقیقتاً زیبایشان را به نمایش بگذارند. موهایشان که معمولاً به سادگی آرایش می شود، با مُد هر فصلی کاملاً جور می شود. به رنگ های طبیعی مثل قهوه ای برای لباسهایشان علاقه زیادی دارند. آنها علاقه زیادی به استفاده از جواهر و زینت آلات ندارند و به ندرت در سر و دست آنها نشانی از زیورآلات مشاهده می شود، مگر انواع بسیار ساده آن که به پوستشان هم حساسیت ندهد.
مارک لباس مورد علاقه: Calvin Klein

برج میزان (مهر)
طبع کمال طلب متولدین این ماه، هیچ علاقه ای به لباسهای از مد افتاده ندارد. اطلاعات آنها درمورد انواع سبک ها و استایل ها و مُد به اندازه ای است که باعث میشود همه برای مشورت پیش آنها بیایند. وقتی صبح ها برای آماده شدن جلوی کمد لباسشان می ایستند، مجموعه ی شگرفی از انواع انتخاب ها پیش رویشان قرار می گیرد اما فرصتشان برای انتخاب بسیار کوتاه است. آنها می دانند که همه ی لباسهایشان عالی است و جذابشان می کند، اما باید لباسی را پیدا کنند که آن روز بتواند بیشترین تاثیر را بگذارد. لباسهای آنها همیشه خوش دوخت و بی عیب و نقصند و سعی می کنند از معروف ترین مارک ها و تولیدکننده ها خرید کنند.اگر گوش سمت راستشان را سوراخ کرده اند، گوش سمت چپشان هم باید سوراخ شود. هر چیز که در تن آنها می بینید کاملاً متعادل و متوازن است. از انتخاب رنگ لباس گرفته تا فاصله بین دکمه های روی کتشان، همه دقیق و متعادل است. آرایش صورتشان آنقدر بی عیب و عالی است که گویی هیچ آرایشی نکرده اند. از جواهر هم فقط برای برجسته تر کردن زیباییشان استفاده می کنند. به طور کلی متولدین این ماه عاشق خرید کردن هستند و این از سر و وضعشان کاملاً پیداست.
مارک لباس مورد علاقه: Giorgio Armani

برج عقرب (آبان)
طبقه بندی کردن متولدین این ماه که همیشه جذاب لباس می پوشند بسیار دشوار است. یک روز مطابق آخرین مُد روز و روز دیگر مطابق استایل ها و سبک های قدیمی لباس می پوشند. اما هر چه که بپوشند، قصد و نیت مخصوصی از آن دارند. اگر با لباس باز بیرون بروند، احتمالاً به دنبال جلب نظر مردان هستند. اگر کت و شلوار مارک دار بسیار گرانقیمت تن کنند، احتمالاً قصد تصاحب مقام بالایی از شرکت در سرشان است. تا حدی از مُد پیروی می کنند که شایسته و متناسب آنها باشد، و به هیچ وجه بنده و برده مُد نمی شوند.استفاده از زیورآلات آنها نیز با تناقض همراه است. ممکن است گاهی سر و دستشان را پر از جواهر کنند یا اصلاً به کلی از زیورآلات استفاده نکنند. موهایشان ممکن است یک روز بلند و روز دیگر کوتاه باشد. آنها خدای تغییر قیافه اند و یکی از مهمترین ابزارهایشان برای این منظور، آرایش و گریم است. متولدین این ماه طبیعت حساس و ظریفشان را از طریق رنگ های سیاه و قرمز هویدا می کنند.
مارک لباس مورد علاقه: Miu Miu

برج قوس (آذر)
کمانداران متولد این ماه، سعی می کنند بنا بر راحتی خود لباسهایشان را انتخاب کنند و چندان طالب مُد نیستند. آنها لباسهایی را انتخاب می کنند که بتوانند به راحتی در آن حرکت کرده و جنب و جوش کنند. شلوار جین های گشاد و پیراهن های آزاد، و به طور کلی لباس اسپرت کاملاً با روحیات آنها سازگار است. برای آنها اهمیتی ندارد که دیگران درمورد ظاهرشان چه می گویند.کفش های انتخابی آنها در تابستان سندل و در زمستان کفش های اسپرت کوه نوردی است. هرچند ممکن است گه گاه با پای برهنه هم اینطرف آنطرف بروند. زنان متولد این ماه عادت به استفاده از زیورآلات ندارند و علاقه ای هم به آرایش کردن از خود نشان نمی دهند. از رنگ های شاد و زنده استفاده می کنند که به خوبی با طبع شوخ و شنگ آنها سازگار است. مردان متولد این ماه هیچ ابایی از گذاشتن ریش های خشن و نامرتب ندارند و خانم ها نیز موهایشان را معمولاً به صورت طبیعی زینت می کنند.
مارک لباس موردعلاقه: Marc Jacobs

برج جدی (دی)
متولدین این ماه، چه زن و چه مرد، طالب لباسهای کاملاً رسمی هستند. آقایون کت و شلوار را به ژاکت های اسپرت و خانم ها کفش های پاشنه بلند را به سندل ترجیح می دهند. آنها دوست دارند بهترین لباسها را تن کنند اما نه به این قیمت که همه ی حقوقشان را صرف خرید آن کنند، به همین منظور بیشتر لباسهایشان را در حراج ها خریداری می کنند. سعی می کنند فقط لباسهای مورد نیاز خود را خریداری کنند و از همه ی لباسهایشان هم استفاده میکنند. ممکن است لباسهایشان متعلق به آخرین مد روز نباشد، اما آنقدر شیک هستند که رئیسشان بفهمد که در کارشان کاملاً جدی هستند.آن پولی را که در خرید لباس صرفه جویی می کنند، صرف خرید وسایل زینتی می کنند. جواهراتشان ساده اما گران هستند. متولدین این ماه هم رنگ های قهوه ای، بژ و خاکی را ترجیح می دهند. موهایشان را معمولاً کوتاه اما مدل دار و شیک نگاه می دارند و در کمتر از پنج دقیقه می توانند به خوبی آن را آرایش کنند. متولدین این ماه را می توان جزء اولین نفراتی دانست که ساعت های دیجیتالی و کامپیوتری دست کردند و موبایل هم که زینت جیب هایشان است.
مارک لباس موردعلاقه: Donna Karan (DKNY)

برج دلو (بهمن)
متولدین این ماه را هیچوقت مشغول خرید در فروشگاه های بزرگ نمی بینیم. آنها بیشتر ترجیح می دهند تا از بوتیک های کوچکتر و البته ارزانتر خرید کنند. این افراد هم به سبک خودشان از مُد پیروی می کنند. گنجه لباسهایشان پر از لباسهای رنگی و جورواجور است. بین این لباسهای مختلط، و مختلف، به ندرت لباس واقعاً خوش دوخت و باشکوهی پیدا می شود.قوزک پا، عضو مورد علاقه آنها در بدنشان است (هرچند همیشه یا پیچ خورده یا رگ به رگ شده است). به همین خاطر مچ بند، سندل هایی که بندشان به دور قوزک پا بسته می شود و دامن های بلند تا قوزک، جزء لباسها و زیورآلات مورد علاقه خانم های متولد این ماه است. رنگ و مدل موهایشان مدام در حال تغییر است، اولین بار برای غافلگیر کردن والدینشان موهایشان را به رنگ سبز درآوردند، اما باقی عمر برای جلب نظر سایر مردم این رنگ کردن ها را ادامه دادند. از آرایش های روشن و متنوع استفاده می کنند، اما اگر از آرایش خوششان نیاید، حتی یک کرم خشک و خالی هم به صورتشان نمی زنند.
مارک لباس موردعلاقه: Anna Sui

برج حوت (اسفند)
متولدین این ماه دوست دارند به راحتی میان انواع مختلف لباس، انتخاب کنند. درخانه بیشتر با پاهای برهنه، دامن های بلند و آزاد هستند. در لباس پوشیدن طالب آزادی هستند، ولی از آنجا که می دانند نمی توانند لخت به خیابان بروند، به حراجی ها رفته تا لباس مورد علاقه شان را خریداری کنند. اگر به حال خودشان گذاشته شوند، ترجیح می دهند با همان لباس زیر اینطرف و آنطرف بروند و اگر هم سردشان شد پتو دور خود بپیچند.سنگ ها و جواهرات مرواریدنما زینت آلات خوبی برای آنها به حساب می آید. زنجیرهای کمر، مچ بند، پابند، و البته انگشتر های انگشتان پا، تنوع جالبی به لباس پوشیدنشان می دهد. موهایشان معمولاً بلند است و می دانند که چطور آن را به سرعت مرتب کنند. معمولاً وقت زیادی را برای انتخاب یا پوشیدن لباس اختصاص نمی دهند و اصلاً نگران وضعیت ظاهریشان نیستند.

نوشته شده در Wed 18 May 2011ساعت 12:56 PM توسط ملینا|


آیا می دانید چه روشی باعث میشود که موهای زائد شما سریعتر از بین بروند؟ 

رئیس مرکز تحقیقات پوست و سالک اظهار كرد: استفاده از لیزر نسبت به روش‌های مشابه مانند الکترولیز، اپیلاسیون

و تیغ بهترین و سریع‌ترین نتیجه را در رفع موهای زاید داشته و اثر طولانی مدت‌تری در بهبود و از بین بردن این موها دارد.

دکتر محمد علی نیلفروش زاده در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان مطلب فوق گفت: موهای زاید یا ناخواسته یکی از مشکلات شایع زیبایی در هر دو جنس است، البته رویش ریش و سبیل در مردان امری طبیعی و مطلوب است اما در زنان، رشد موهای صورت و بدن امری ناخواسته و رنج آور است.

وی افزود: با ورود لیزر به بازار علی رغم گران بودن ولی به دلیل کاهش تعداد جلسات درمان و موثر بودن در از بین بردن طولانی مدت یا دائم موهای زاید بسیار مناسب بوده است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: لیزرهای موجود که مجوز FDA را برای انجام درمان دریافت کرده‌اند، بیشترین صدمه را به پیاز مو وارد می‌كند بدون اینکه بافت سالم اطراف دچار تغییرات چندانی شوند و دارای مزیت‌هایی چون درد کمتر، کاهش عوارضی چون کک یا اسکار، بدون محدودیت برای هر قسمت از بدن و سرعت عمل بیشتر است و حتی مردان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

این فلوشیپ فوق تخصص جراحی پوست و لیزر یادآور شد: گیرنده اصلی نور لیزر از بین برنده موهای زاید سلول‌های زنده و دارای رنگدانه مو هستند بنابراین موهایی که در مرحله آخر رشد قرار دارند و حاوی رنگدانه کافی هستند، نور لیزر را جذب كرده و قسمت سازنده مو دچار اختلال شده از بین می‌رود. از طرف دیگر، لیزر در مرحله رشد اثر می‌کند. موهای بدن از نظر مرحله رشد یکسان نیستند، به همین علت ممکن است یک بار لیزر کافی نباشد و از 2 تا 5 جلسه و حتی در برخی نژادها جلسات بیشتری لازم باشد.

وی در پایان افزود: احتمال تاثیر مسائلی از قبیل نژاد، سن، وزن و وضعیت هورمونی و حتی مصرف برخی داروها روی نتایج درمان وجود دارد. بنابراین انجام لیزر موهای زاید باید حتما توسط متخصصان پوست صورت پذیرد که آگاهی کامل نسبت به ساختمان و رشد مو، عوامل طبیعی و غیرطبیعی تاثیرگذار بر موهای نقاط مختلف بدن و آگاهی به فیزیک لیزر و نحوه استفاده و نوع دستگاه لیزر التهاب پارامتری‌های درمانی مناسب را داشته باشد. 

نوشته شده در Tue 3 May 2011ساعت 1:56 PM توسط ملینا|

یکی از چیزهایی که زیاد از متخصصان پوست و مو می‌پرسند، چگونگی شستشوی موهاست: بهتر است موها را با صابون شست یا شامپو؟ با شامپوی ایرانی یا خارجی؟ هر روز یا یک روز در میان؟ با چنگ زدن یا به نرمی؟ و...

در سال‌های گذشته و برای مدت زمانی طولانی، مواد تمیزکننده مو و پوست معنایی به جز صابون نداشتند و می‌دانیم که این ماده دارای ضعف‌های زیادی همانند ضعف شستشو در آب‌های سخت است. صابون در آب سخت به خوبی کف نمی‌کند و باعث بر جای گذاشتن یک رویه چرب ناخوشایند که به خوبی شسته نمی‌شود، می‌گردد. اگر مو با صابون شستشو شود، این لایه ناخوشایند روی مو ایجاد شده و ظاهری بی‌جان و بی‌روح را بر جای می‌گذارد. اما مواد حالت‌دهنده و پاک‌کننده، مو و کف سر را تمیز می‌کنند و باعث شانه شدن راحت‌تر موهای خیس و افزایش حجم آن بدون ایجاد الکتریسیته ساکن در زمان خشک شدن می‌شوند.

شامپو از چه اجزایی تشکیل شده؟
70 تا 80 درصد شامپوها را آب تشکیل می‌دهد؛ و اما بعد:.

• عوامل پاک‌کننده: علت اصلی به کارگیری شامپو توسط مردم، بهره‌گیری از خاصیت پاک‌کنندگی و تمیزکنندگی آن است. سبوم یا همان چربی و چرک از روی مو و کف سر توسط سیستم سورفاکتا‌نت‌ها برداشته می‌شوند و درواقع این سورفاکتا‌نت‌ها هستند که برای پاکیزگی ایجاد کف می‌کنند. سورفاکتانت‌ها مواد فعال سطحی هستند که می‌توانند در سطح خود وارد واکنش شوند و کشش سطحی را کاهش دهند. سورفاکتانت‌ها از ترکیباتی که تحت نام اسیدهای چرب شناخته شده‌اند، مشتق می‌شوند. اسیدهای چرب موادی طبیعی به شمار می‌روند که از منابع مختلف گیاهی یا حیوانی به دست می‌آیند. موادی که امروزه به این منظور به کار می‌روند مشتق از روغن نارگیل، روغن هسته خرما یا روغن دانه سویا است. مواد دیگری نیز برای افزایش قوام شامپوها مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ مانند متیل‌سلولز.

• عوامل حالت‌دهنده: این مواد به شامپو اضافه می‌شوند تا ضمن کم شدن آثار منفی سورفاکتانت‌ها، باعث افزایش حالت‌پذیری و بهبود و ضعیت موها شوند. این عوامل عبارت‌اند از: پلی‌مرها، سیلیکون‌ها و آمین‌اکسیدها.

• عوامل دلپذیرکننده شامپو: شامل رنگ، اسانس‌ها و عوامل صدفی‌کننده.

• نگهدارنده‌ها: از آنجا که قسمت عمده شامپوها را آب تشکیل می‌دهد، جهت پیشگیری از فساد شامپو توسط میکروب‌ها و قارچ‌ها لازم است مواد نگه‌دارنده نیز به شامپوها اضافه شود. در گذشته از موادی مانند فرم آلدیید استفاده می‌شد که به دلیل سرطان‌زایی مصرف آن منع شده است. یکی از عللی که بعضی از افراد به برخی شامپوها حساسیت نشان می‌دهند، آلرژی به مواد نگه‌دارنده شامپوهاست.

• مواد فعال با خواص طبی: برخی شامپوها دارای خواص طبی هستند مانند شامپوهای ضد‌شوره که حاوی سلنیوم سولفید، پیریتویین‌زینک، کلیمازول یا کتوکونازول می‌باشند. تعدادی از شامپوها حاوی پانتول می‌باشند که در رشد و افزایش رطوبت مو ارزشمند است. گاه عصاره‌های گیاهی مانند گزنه، آلوئه‌ورا، رزماری (اکلیل کوهی)، نعناع، فلفل، رازیانه، بابونه، سدر، روغن بادام، کاندولا، روغن زیتون، جوجوبا، مریم‌گلی، برنج، گندم، عصاره انار و زعفران نیز به شامپوها اضافه می‌شوند.
مطالب مفید و نکات مهم و بهداشتی پوست و مو - دست و صورت
چه کسی؟ چه شامپویی؟
در مورد اینکه هر فرد باید از چه نوع شامپویی استفاده کند، باید گفت که این انتخاب بستگی به عوامل متعددی دارد. مثلا آیا فرد مبتلا به شوره سر می‌باشد یا خیر؟ آیا از بیماری‌ خاصی در کف سر رنج می‌برد یا خیر؟ به‌عنوان مثال، عده‌ای از افراد مبتلا به بیماری پسوریازیس کف سر بوده و پوسته‌های فراوانی در کف سر دارند. آیا موهای فرد چرب، خشک یا معمولی است؟ آیا فرد موهایش را رنگ کرده است یا خیر؟
اگر به برچسب شامپوها دقت کرده باشید، روی آنها نوشته شده مخصوص موهای چرب، خشک، معمولی یا موهای آسیب‌دیده و رنگ شده. این ویژگی‌ها را براساس ترکیبی از سورفاکتانت‌ها و مواد نرم‌کننده، به دست می‌آورند و بهتر است هر فرد براساس نوع مویش شامپوهای مخصوص آن مو را انتخاب نماید؛ مثلا اگر موهای شما چرب است، شامپوی مخصوص موهای چرب، چربی سر شما را بهتر پاک خواهد کرد و برعکس اگر موهای خشکی داشته باشید و از شامپوی موهای چرب استفاده کنید، شدیدا موهایتان خشک و غیرقابل شانه کردن خواهد شد. به طور معمول، اگر موهای معمولی دارید، توصیه ما شستشوی یک روز در میان موهاست.
چنگ‌زدن موها عمدتا از مواد کراتینی مرده تشکیل شده، بنابراین کوتاه کردن مو که کراتینی مرده است تاثیری روی سلول‌های فعال موجود در فولیکول مو و رشد و بهبود عملکرد آنها نمی‌گذارد ولی کشیدن موها روی این سلول‌ها اثر دارد، به همین دلیل شستن موها باید به آرامی انجام شود، نه با شدت. نیازی به ماساژ شدید موها در موقع شستن نیست. به همین ترتیب ، خشک کردن مو را هم باید با آرامش انجام داد. به خصوص افرادی که موهای تنک یا نازک دارند باید در خشک کردن مو دقت کافی داشته باشند و مو را با ضربات ملایم حوله خشک کنند و حوله را به سر نمالند. از مصرف آب خیلی داغ باید پرهیز کرد زیرا شستن مکرر مو با آب خیلی داغ به مو آسیب می‌رساند.

شامپو نباید وارد چشم شود (حتی شامپوهای ملایمی که باعث سوزش چشم نمی‌شود) و باید به‌طور کامل از روی سر شسته شود؛ زیرا باقی ماندن شامپو حتی به مقدار کم روی سر باعث التهاب پوستی می‌شود. به همین دلیل بهتر است بعد از شستن موها را به مدت سه یا چهار دقیقه آبکشی کنیم.

نوشته شده در Tue 3 May 2011ساعت 1:54 PM توسط ملینا|


در اين مقاله ، "ديويد بايي" آرايشگر معروف چهره هاي هاليوودي نظير "اسکارلت جوهانسون" ، " نيکول کيدمن" و "گوينت پالترو" روش حالت دادن موهاي خيس را به ما آموزش مي دهد. پس با ما همراه باشيد.

يک شيشه اسپري مخصوص حاوي يک بخش شامپو و چهار بخش آب براي خودتان تهيه کنيد. زمانيکه به کنار دريا مي رويد و موهايتان را در حوله مي پيچيد ، از ريشه موها تا نوک آن را با اين شامپو بشوييد و سپس با يک شانه دندانه درشت موهايتان را شانه کنيد. ( از برس استفاده نکنيد – برس موهايتان را خراب مي کند). با اينکار موهايتان نرم مي شوند – حتي بعد از شنا کردن در استخر – و به موهاي شما فر طبيعي مي بخشد.

بگذاريد موهايتان نمکي باقي بمانند!
• آب شور يکي از بهترين حالت دهنده هاست ، پس موهايتان را بعد از شنا در دريا نشوييد. در يکي از فيلم هاي سينمايي پيشنهاد دادم آنجلينا جولي بعد از بيرون آمدن از آب دريا موهايش را نشويد و زماني که موهاي وي را خشک کردم موهاي او داراي موج هاي طبيعي و فوق العاده اي شد که هيچ آرايشگري با فنون آرايشگري نمي توانست آنقدر طبيعي و زيبا موهاي او را درست کند.

ممکن است موهاي نازک زمانيکه خيس هستند ژوليده به نظر برسند ،‌پس وقتي که از آب بيرون آمديد ، موهايتان را از پشت با يک کش دم اسبي ببنديد. ( فقط مراقب باشيد کشي که به موهاي خود مي بنديد از مواد طبيعي ساخته شده باشد،‌ تا باعث شکستگي موهايتان نشود).

• اگر شما عادت داريد مدت زمان زيادي در استخر بگذرانيد ، بهتر است بعد از بيرون آمدن از آب موهايتان را زير آب دوش نگه داريد تا کلر نتواند به موهاي شما آسيب بزند. بعد از آن با شامپوي مخصوصي که درست کرده ايد موهايتان را شسته و با شانه مرتب کنيد.

• وقتي که شما زمان زيادي را در آب و زير نور خورشيد مي گذرانيد ، موهايتان ضخيم تر و فردار مي شوند ، اين حالت مو زيباست اما شايد موهاي شما را ژوليده نشان بدهد. موهايتان را از دو سانتي فرق سر شانه کرده و به عقب بزنيد و با گيره سر محکم کنيد. يا قسمتي از موهاي خود را به کناري بزنيد و بگذاريد قسمت کوچکي از موهاي جلوي سر روي پيشاني تان بريزد . براي اينکه جذاب تر به نظر برسيد ، موهايتان را از وسط به دو قسمت کنيد و يک قسمت را با گيره ببنديد و بگذاريد قسمت ديگر روي شانه هايتان رها شوند.

• اگر مي خواهيد به مهماني برويد ،‌حتما يک يا نيم ساعت قبل از آب بيرون بياييد تا موهايتان زمان کافي براي خشک شدن داشته باشند. موهايتان را شانه کنيد ، يک قسمت را کنار بزنيد ، و قسمت ديگر را روي شانه هايتان رها کنيد. اگر مي خواهيد منظم تر به نظر برسيد ، يک پيشاني بند نقره اي را امتحان کنيد ، يا يک روسري کوچک به عنوان دستمال سر به موهايتان ببنديد ، تا از بهم ريختگي موهاي شما در مقابل باد محافظت کند. 

نوشته شده در Tue 3 May 2011ساعت 1:51 PM توسط ملینا|


آخرين مطالب
» آیا استفاده از رنگ مو باعث ریزش مو می‌ شود ؟
» آموزش بستن مدل مو بصورت تصویری
» 10 راه کاهش چین‌ و چروک صورت !+ عکس
» نکات ضروری درباره اسپری و حالت دهنده‌های مو
» چگونه پوست‌ تیره را روشن تر کنیم؟
» روش های درمان موخوره در موهای بلند !
» لکه های صورت یا ملاسما(لک صورت)
» راهنمای اصلاح صورت برای مردان
» تصاویری از جدید ترین مدل ابرو
» رفع اشکالات چهره با گریم صورت!
Design By : Pars Skin